Will Smith zrezygnował z bycia członkiem Akademii Filmowej przyznającej Oskary

Rapujący aktor uderzył prowadzącego galę Oskarów, za żarty na temat chory jego żony


2022.04.02

opublikował:

Will Smith zrezygnował z bycia członkiem Akademii Filmowej przyznającej Oskary

fot. kadr z wideo

Po uderzeniu prezentera Chrisa Rocka na scenie podczas rozdania Oscarów w ubiegły weekend, Will Smith ogłosił w piątek w oświadczeniu, że zrezygnował z członkostwa w Academy of Motion Pictures Arts & Sciences.

Rezygnuję z członkostwa w Academy of Motion Picture Arts and Sciences i zaakceptuję wszelkie dalsze konsekwencje, które Rada uzna za stosowne – powiedział Smith w oświadczeniu udostępnionym CNN.

Oświadczenie Smitha kończy się stwierdzeniem:

Zmiana wymaga czasu, a ja jestem zobowiązany do wykonania pracy, aby nigdy więcej nie pozwolić, aby przemoc zawładnęła rozsądkiem.

Po incydencie podczas niedzielnego rozdania Oskarów, Akademia ogłosiła w środę, że „wszczęła postępowanie dyscyplinarne” przeciwko Smithowi.

David Rubin, prezes Academy of Motion Picture Arts and Sciences, powiedział w piątkowym oświadczeniu, że organizacja otrzymała i zaakceptowała „natychmiastową rezygnację Smitha”.

Będziemy kontynuować nasze postępowanie dyscyplinarne przeciwko panu Smithowi za naruszenie standardów postępowania Akademii przed naszym następnym planowanym posiedzeniem zarządu, które odbędzie się 18 kwietnia – dodał Rubin.

Działania dyscyplinarne podejmowane przez Akademię obejmują zawieszenie lub wydalenie, wraz z „innymi sankcjami dozwolonymi przez Statut i Standardy Postępowania” stwierdziła Akademia.

Nie czekając  na decyzję Akademii, Will Smith dobrowolnie opuścił organizację gwiazd filmowych, reżyserów i producentów. Rezygnując, Smith nie będzie już mógł co roku głosować na nominowane do Oscara filmy i spektakle. Jego praca będzie jednak nadal kwalifikować się do przyszłych nominacji do Oscara.

Poniżej znajdziecie pełną treść oświadczenia Willa Smita:

Bezpośrednio odpowiedziałem na zawiadomienie o rozprawie dyscyplinarnej Akademii i w pełni zaakceptuję wszelkie konsekwencje za moje postępowanie. Moje działania podczas 94. wręczenia Oscarów były szokujące, bolesne i niewybaczalne. Lista tych, których skrzywdziłem, jest długa i obejmuje Chrisa, jego rodzinę, wielu moich drogich przyjaciół i bliskich, wszystkich obecnych, a także publiczność z całego świata w domach. Zdradziłem zaufanie Akademii. Pozbawiłem innych nominowanych i zwycięzców możliwości świętowania ich niezwykłej pracy. Jestem załamany. Chcę skupić się z powrotem na tych, którzy zasługują na uwagę za swoje osiągnięcia i pozwolić Akademii wrócić do niesamowitej pracy, jaką wykonuje, wspierając kreatywność i artyzm w filmie. Rezygnuję więc z członkostwo w Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej i zaakceptuje wszelkie dalsze konsekwencje, które Rada uzna za stosowne. Zmiana wymaga czasu i zobowiązuję się do wykonania pracy, aby nigdy więcej nie pozwolić, aby przemoc zawładnęła rozsądkiem – napisał Will.

Polecane

Share This