Wojtek Sokół: „Obudźmy się wreszcie z tego chuj***go snu”


2020.10.25

opublikował:

Wojtek Sokół: „Obudźmy się wreszcie z tego chuj***go snu”

Coraz więcej artystów ze sceny rapowej bardzo ostro i głośno krytykuje rzeczywistość w Polsce, po tym jak „Trybunał Konstytucyjny” wydał haniebną decyzję w sprawie ustawy aborcyjnej.

Tak wczoraj swoje poparcie dla protestujących wyrażał Saful:

Obecna ustawa nie bierze pod uwagę nie tylko cierpienia kobiet, ale również ich bliskich. Dehumanizuje ich w imię skrajnej ideologii. Na usta cisną się słowa, których tu nie napiszę, bo nie chcę ich łączyć z wizerunkiem mojej rodziny.

***** ***

Z całą mocą popieramy STANOWCZY PROTEST przeciwko obecnej ustawie antyaborcyjnej. Tu nie chodzi o światopogląd tylko o godność kobiet, o godność ludzi!

Dzień wcześniej bardzo ostro na temat rządu PiS pisał Peja:

– Ubezwłasnowolnienie kobiet, czerwone strefy przy jednoczesnym braku odpowiedzialności rządzących tym krajem. Gdzie byliście przez te wszystkie miesiące kiedy zajmowaliście się wyłącznie wyborami, LGBT, na rekonstrukcji rządu kończąc? Co macie do zaoferowania ludziom, których na przestrzeni ostatnich miesięcy dotknął kryzys ekonomiczny, wszystkim tym, którym odebrano godność i namiastkę normalności? Kto dał Wam prawo do tak rażącej nieudolności, braku odpowiedzialności, i skrajnej ignorancji? Co z ludźmi chorymi, wykluczonymi, bez pracy, z depresją i próbami samobójczymi? Co z tymi, którzy tak bardzo boją się wszystkich tych komunikatów medialnych, którymi bombardujące co rusz sobie zaprzeczając? Co z zasobami ludzkimi, którymi nie potraficie pokierować i zarządzać? Ludzie stracili cierpliwość i wiarę. Kiedy umrze nadzieja ulice pełne będą tych, którzy mają zapierdalać za miskę ryżu. I wiem, że wysyłając swoich chłopców z tarczami nie poczęstujecie nas chlebem i solą. Zamiast tego będą pały i gaz. Jebał Was wszystkich pies.

W podobnym tonie wypowiedzieli się m.in. Gural, Rest, Filipek, AdMa, Wdowa i inni.

Dziś, bardzo krótko, ale jak zwykle konkretnie, wypowiedział się także Sokół. Obok zdjęcia, z przerobioną grafiką logotypu Solidarności raper napisał:

Obudźmy się wreszcie z tego chujowego snu. #wypierdalac – napisał Wojtek.

 

View this post on Instagram

 

Obudżmy się wreszcie z tego chujowego snu. #wypierdalać

A post shared by W■JTEK S■K■Ł (@wojteksokol) on

Polecane

Share This