WOŚP kupuje sprzęt dla szpitali

Fundacja wspiera szpitale w walce z pandemią


2020.04.03

opublikował:

WOŚP kupuje sprzęt dla szpitali

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wesprze polskie szpitale w walce z pandemią koronawirusa. WOŚP zadecydował o zamówieniu aż 37 respiratorów uniwersalnych wartych prawie 2,5 milionów złotych. Respiratory trafią do szpitali w całej Polsce z tzw. II linii walki z epidemią. Są to szpitale postawione przez wojewodów w stan podwyższonej gotowości.

Sprawdź też: Jakub Żulczyk i Marcin Flint odpowiadają na zaczepki Quebonafide

Zakup będzie możliwy dzięki uruchomionemu przez Fundację Funduszowi Interwencyjnemu na rzecz walki z koronawirusem w Polsce.

Uwierzcie, kupić dzisiaj respirator to rzecz granicząca z cudem! Nie jesteśmy agendą rządową, jesteśmy tylko Fundacją, organizacją pozarządową. Przez wiele lat naszej działalności respirator i aparat do wspomagania oddychania to jedna z tych kategorii urządzeń, które najczęściej kupowaliśmy. Dzisiaj światowy producent znalazł dla nas tych 37 respiratorów. Urządzenia będą pod koniec maja, na początku czerwca. Wiemy, że trzeba czekać, ale zamówiliśmy, bo nieprzerwanie także napływają do nas błagalne prośby ze szpitali o te właśnie urządzenia – napisał Jurek Owsiak.

Sprawdź też: Drake pokazuje, jak spędza kwarantannę

Polecane

Share This