Wpadka Andrzeja Morozowskiego. Dziennikarz TVN-u bardzo chciał błysnąć wiedzą o Macie, ale kompletnie poległ

Gość próbował powstrzymać szarżę dziennikarza, ale ten nie skorzystał z szansy.


2021.10.07

opublikował:

Wpadka Andrzeja Morozowskiego. Dziennikarz TVN-u bardzo chciał błysnąć wiedzą o Macie, ale kompletnie poległ

fot. mat. pras.

Podobnie jak po premierze singli „Patointeligencja” i „Patoreakcja” także i przy okazji wydania albumu „Młody Matczak” Mata jest na ustach wszystkich. Użycie ksywki rapera w swoim materiale zwiększa jego atrakcyjność, więc dziennikarze stają się to robić, nawet kiedy dzieje się to na siłę. Andrzej Morozowski w programie „Tak jest” na antenie TVN24 bardzo chciał nawiązać do Maty, ale spektakularnie poległ. Tematem odcinka były stereotypy dotyczące dress code’ów. Gośćmi Morozowskiego byli Jan Wróbel i Agnieszka Wiśniewska, która nie ukrywała, że współczuje młodym ludziom, którzy są poddani ogromnej presji wyglądu.

Istnieje ciężar na młode pokolenie, takiego zachowania się jak trzeba, bycia nieustannie na widoku, pokazywania się – zauważył Wróbel. No i skoro już padło hasło „młode pokolenie”, pojawiła się furtka, by wpleść Matę. Tyle, że gospodarz programu zrobił to w najgorszy możliwy sposób, mówiąc: – No zobaczmy, niejaki Mata ostatnio, który jest modnym, jakby… to się chyba raper nazywa – powiedział Morozowski.

Wróbel próbował zastopować szarżę, wyjaśniając dziennikarzowi, o kim on sam przed chwilą mówił. – Jest raperem, gwiazdorem, utalentowanym człowiekiem – wyliczał.

Ale on zrobił karierę, dlatego, że… używał wulgaryzmów, tak? – stwierdził Morozowski, nie udając nawet, że wie, o kim mówi.

Nie. Zrobił karierę, bo jest świetnym raperem. I zrobił świetny teledysk. A ogromna większość ludzi, którzy naśladują Matów tego świata, nie jest specjalnie uzdolniona, nigdy nie zrobi czegoś bardzo świetnego. Nie zrobi nawet czegoś specjalnie poprawnego. Bo tak jest świat zbudowany – wyprostował gość programu, kończąc temat.

Polecane

Share This