“Wpierdol+” – odpowiedź Spinache’a na działanie rządu

Raper opublikował premierowy kawałek.


2019.01.05

opublikował:

“Wpierdol+” – odpowiedź Spinache’a na działanie rządu

fot: Piotr Pytel / @osiemdziewiec

Ostatnie dni przyniosły pomysł Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, by jednorazowego pobicia w rodzinie nie kwalifikować jako przemoc domową. Po bardzo szybkiej i mocnej reakcji społeczeństwa premier Mateusz Morawiecki skierował projekt ustawy do dalszych prac, mających na celu usunięcie kontrowersyjnych zapisów.

Sam fakt, iż ktoś wpadł na pomysł wprowadzenia takich zmian, wydaje się wręcz niedorzeczny. Zdarzenia z ostatnich dni poruszyły Spinache’a, który zdecydował się odnieść do kuriozalnego pomysłu utworem “Wpierdol+”.

Korzystając z możliwości docierania do wielu ludzi, chcę głośno powiedzieć, że jestem wkurwiony próbą ustawowego zalegalizowania przemocy domowej. Znam przemoc domową z autopsji, znam przemoc domową, której doświadczali bliscy mi ludzie, dzieci, kobiety, mężczyźni. Nie ma we mnie zgody na kuriozalne zmiany, nad którymi Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracowało od lipca 2017. Projekt ustawy wrócił do MRPiPS, ale sam fakt tego, że ktoś próbował przepchnąć takie zapisy jest szalenie alarmujący. Nie wiadomo kiedy i w jakiej formie te same zmiany nazwane w inny sposób wrócą i zostaną przepuszczone przez tryby legislacyjne. Kolejne potwierdzenie, że należy patrzeć administracji na ręce i bacznie obserwować jej wszystkie pomysły – napisał przy okazji premiery utworu Spinache.

Numer bazuje na instrumentalu z kawałka “Parrot” z płyty “REALITY”. Jego producentem jest patr00.

Polecane