„wróciłem. spokojnie” – Kuban odpala świetny singiel i preorder płyty

Premiera albumu na początku 2023.


2022.12.08

opublikował:

„wróciłem. spokojnie” – Kuban odpala świetny singiel i preorder płyty

fot. Tatiana + Karol

„Gdzie jest Kuban?” – o tym, jak wyjątkowym zjawiskiem na polskiej scenie jest raper z Opoczna, niech świadczy to jedno pytanie masowo zadawane przez ostatnie lata na różne sposoby w komentarzach na YouTube i mediach społecznościowych. Po latach wyczekiwania, Kuban prezentuje singiel „na okrągło”, za którego produkcję odpowiada favst. Wraz z premierą utworu ruszył preorder albumu „spokój”.

W teledysku „na okrągło” wszystko obraca się wokół pokoju. Dosłownie i w przenośni. Za reżyserię klipu odpowiedzialny jest Maciej Buchwald i agencja Hart Warsaw.

Premierę utworu „Na okrągło” poprzedziła seria działań promocyjno-marketingowych. Najpierw fani wypatrzyli Kubana jako dźwiękowca podczas wywiadu w największym portalu informacyjnym w kraju. Następnie w mieście rapera pojawił się ogromny billboard z QR kodem. Link prowadził do nagrania, w którym pojawiają się Żabson i aktor Mirosław Zbrojewicz. Ten sam billboard pojawił się również w centrum Warszawy.

Singiel „Na okrągło” zapowiada drugi album Kubana „spokój”. Premiera krążka planowana jest w lutym 2023. Płyta już dostępna jest w preorderze.

Kuban ceniony jest przez fanów i dziennikarzy za naturalny luz i styl. Z pierwszymi publikowanymi utworami zaczął być wymieniany razem z Quebonafide i Kubą Knapem jako największa nadzieja polskiego rapu. Wydanym w 2014 roku „Co za mixtape” otworzył nowy rozdział w historii rodzimego hip-hopu. Dziś wydawnictwo w wersji fizycznej jest mocno poszukiwanym krążkiem. Legalny debiut Kubana – album „Myślisz jeszcze” (2017), premierowo trafił na podium zestawienia OLiS i pokrył się złotem.

Tagi


Polecane

Share This