Wrocławski headliner i zespół, który wraz z gośćmi przeniesie nas w lata 80. i 90. – poznaliśmy nowe propozycje muzyczne festiwalu WROsound

Festiwal rusza w połowie lipca.


2022.04.20

opublikował:

Wrocławski headliner i zespół, który wraz z gośćmi przeniesie nas w lata 80. i 90. – poznaliśmy nowe propozycje muzyczne festiwalu WROsound

fot. Beata Wencławek

Nowe ogłoszenie przyniosło pierwszego headlinera, który z nazwą festiwalu ma wiele wspólnego. Zdechły Osa to wrocławski twórca, którego nie sposób nazwać ani raperem, ani rockmanem, ale z czystym sumieniem można go określić mianem jednego z ciekawszych głosów krajowego podziemia ostatnich lat. Na koncie ma album „Sprzedałem dupe” – nominowany do Fryderyka 2022 w kategorii „Album roku hip-hop” – ale to nieokiełznane koncerty, na których można wpaść w pogo, budują jego fenomen.

Od jakiegoś czasu rozglądaliśmy się za headlinerem, o którym można powiedzieć, że jest nasz, wrocławski, bo nazwa festiwalu wciąż obowiązuje. Kandydat, który pasował do naszej muzycznej wizji, był tylko jeden – z resztą Zdechły Osa od kilku lat przewijał się przez nasze wstępne propozycje bookingowe. Można powiedzieć, że ten headliner mu się po prostu należał – mówi Daria Kubasiewicz ze Strefy Kultury Wrocław.

Drugi dzień festiwalu zasili zespół Niemoc. „Notoryczni debiutanci” mówią sami o sobie z ironią, bo choć trio istnieje już kilka lat, to wciąż są określani jako „młodzi zdolni”. Brzmienie zespołu jest połączeniem nowoczesności z nostalgią lat 80. i 90., a energetyczne gitary i dynamiczne syntezatory to ich znak rozpoznawczy. We Wrocławiu wystąpią w towarzystwie artystek, które wzięły udział w nagraniach ich drugiego albumu „Kilka Najlepszych Dni w Życiu” – na scenie zobaczymy Misię Furtak oraz Kachę Kowalczyk z duetu Coals.

Zdechły Osa i Niemoc z gośćmi dołączyli do wcześniej ogłoszonego składu: Szczyla, zespołu NANGA, duetu RYSY, który na wokalu wspierać będą Justyna Święs i Michał Anioł oraz Janusa Rasmussena z duetu Kiasmos – Powoli wyłania się muzyczny kierunek poszczególnych dni – 15 lipca pójdziemy w rapowe klimaty, 16 lipca postawimy na więcej elektroniki. Lubimy pewną spójność, choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że sięgamy po artystów z zupełnie innych bajek. Do ogłoszenia pozostały nam dwa ostatnie miejsca na scenie głównej, w tym zagraniczny headliner drugiego dnia. Potem ujawnimy line-up sceny Tak Brzmi Wrocław, która będzie skupiać wyłącznie lokalnych artystów – dodaje organizatorka.

Tegoroczna edycja festiwalu WROsound – organizowanego przez Strefę Kultury Wrocław – odbędzie się w dniach 15-16 lipca na placu przed Impartem. Bilety z pierwszej puli są dostępne na stronach: www.wrosound.com, www.strefakultury.pl oraz www.eventim.pl. Za pojedynczy bilet zapłacimy 89 złotych, 158 złotych za dwudniowy karnet.

15 lipca: Zdechły Osa, Szczyl, NANGA i inni

16 lipca: Janus Rasmussen (Kiasmos) Live, RYSY feat. Justyna Święs & Michał Anioł, Niemoc & gościnnie: Misia Furtak & Kacha Kowalczyk i inni

Polecane

Share This