Wyclef Jean zagra w Krakowie

Wokalista i raper Wyclef Jean będzie gwiazdą tegorocznych Wianków w Krakowie.


2011.03.25

opublikował:

Wyclef Jean zagra w Krakowie

Jak poinformowała Izabella Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, artysta zaśpiewa w zakolu Wisły pod Wawelem 25 czerwca.

Wstęp na Wianki będzie bezpłatny. Koncert Wyclefa poprzedzą występy polskich wykonawców – a będą to: SOFA, The Poise Rite, Pablopavo i Marika.

39-letni Wyclef Jean jest jednym z założycieli kultowej grupy The Fugees. „The Score” (1996), drugi, i jak na razie ostatni album w studyjnej dyskografii zespołu, pozostaje po dziś dzień najlepiej sprzedającą się płytą hip-hopową wszech czasów (19 milionów sprzedanych egzemplarzy).

Rok po premierze „The Score” Wyclef opublikował swój pierwszy solowy krążek, „The Carnival” (nominacja do Grammy). Obecnie jego solowa, studyjna dyskografia składa się z siedmiu albumów długogrających. Artysta ma na koncie współpracę z takimi gwiazdami jak m.in. Bono, Carlos Santana, Whitney Houston i Shakira.

Co roku na krakowskie Wianki przychodzi ponad 100 tys. osób. W ubiegłym roku impreza została odwołana z powodu zniszczeń wywołanych przez powódź.

Dotychczas na Wiankach występowali m.in. Jamrioquai, Lenny Kravitz i Marillion.

Polecane

Share This