Wyczekiwany mixtape GM2L właśnie ujrzał światło dzienne

Jest też nowy klip.


2023.11.24

opublikował:

Wyczekiwany mixtape GM2L właśnie ujrzał światło dzienne

fot. mat. pras.

Jeszcze niedawno grupy i kolektywy stanowiły bardzo istotny element polskiej sceny rapowej. Czasy się zmieniają i wspólne projekty większej liczby artystów są raczej wyjątkiem potwierdzającym regułę, ale GM2L z Malikiem Montaną na czele nie tylko trzyma się sztywno, co wciąż rośnie w siłę. Wydany właśnie „GM2L Mixtape” jest tego najlepszym dowodem. Całość jest już dostępna we wszystkich serwisach streamingowych.

Powiedzieć, że GM2L to jedna z najbardziej charyzmatycznych grup na rodzimym rynku muzycznym, to jak nie powiedzieć nic. Dowodzona przez Malika Montanę ekipa mieści w swoich szeregach raperów, których utwory raz po raz trafiają na czołowe miejsca list przebojów. Oczywistym było więc, że wkrótce będzie musiał ukazać się ich wspólny projekt. Fani musieli jednak uzbroić się w cierpliwość, bo choć owiany tajemnicą mixtape został zapowiedziany wiosną 2022 roku, to do sieci trafił dopiero teraz. Przez ten czas ukazało się kilka singli, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem słuchaczy. Wśród nich znalazł się też długo wyczekiwany „Cartier”, czy „Gaz i benzyna”.

Na wspólnym krążku u boku Malika Montany zameldowali się Diho, Alberto, Josef Bratan, Kronkel Dom, Kazior, Francuz Mordo, Kazar, Szamz, NATE i Papaisjappa. Niemniej imponująco wygląda lista producentów odpowiedzialnych za brzmienie całości – znajdziemy na niej zarówno postaci doskonale znane ze współpracy z poszczególnymi wykonawcami w ramach ich solowych wydawnictw. Za muzykę na GM2L Mixtape odpowiadają m.in. Swizzy, Syru, Worek, Jvchu, i OLEK, który z ekipą jest związany w zasadzie od samego początku. Album liczący 18 nagrań jest już dostępny w całości we wszystkich serwisach streamingowych.

Z okazji premiery wydawnictwa na oficjalnym kanale GM2L pojawił się teledysk do utworu „Multikulti”, za klip odpowiada niezawodna ekipa MZQ.

Polecane

Share This