Wygraj bilety na The 69 Eyes!


2010.01.06

opublikował:

Wygraj bilety na The 69 Eyes!

Przed nami dwa koncerty zespołu The 69 Eyes, jednego z najważniejszych przedstawicieli sceny gotyckiej. Formacja wystąpi 20 stycznia w Progresji w Warszawie oraz 21 stycznia w Firleju we Wrocławiu. Bilety na oba występy kosztują 59 zł (69 zł w dniu koncertu) i można je nabywać za pośrednictwem www.ticketpro.pl, www.ticketonline.pl oraz www.eventim.pl! Wejściówki na koncert warszawski są także dostępne na www.shortcut.pl.

Dzięki uprzejmości Agencji Go-Ahead – organizatora koncertów The 69 Eyes – mamy dla Was po dwa podwójne zaproszenia na oba koncerty. Aby je zdobyć wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na pytanie konkursowe i dać się wylosować.

Odpowiedzi na pytanie: ile razy, do tej pory The 69 Eyed wystąpili w Polsce? prosimy kierować na adres redakcja@cgm.pl do 10 stycznia, do godz. 23:59. Rozwiązanie konkursu już 11 stycznia na naszych łamach. Prawidłową odpowiedź prosimy zawrzeć w tytule e-maila, a w treści podać swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu i miasto w którym chcecie iść na koncert. Jedna osoba może przesłać tylko jedną odpowiedź (w przeciwnym razie nie będzie brana pod uwagę w losowaniu).

Osoby, które zdobędą podwójne wejściówki na warszawski lub wrocławski koncert The 69 Eyed zostaną poinformowane osobnym e-mailem o sposobie odebrania wejściówek.

Historia zespołu 69 EYES rozpoczęła się w roku 1990 w Helsinkach, kiedy pięciu kolegów, fanów The Ramones, The Doors, Billy Idola postanowiło założyć własny zespół. Początkowo zespół obracał się w stylistyce typowo glam rockowej, jednak z czasem ich styl ewoluował. Obecnie twórczość zespółu 69 Eyes określana jest jako horror rock, a nawet jako goth’n`roll. Zespół od początku zrobił sporo zamieszania oraz mocno ożywił skandynawską scenę rock-metalową.

Przełomem w karierze 69 Eyes okazał się wydany w 1999 roku przez wytwórnie Roadrunner album „Wasting the Dawn”. Płyta (przy której pracował również przyjaciel zespołu, wokalista HIM – Ville Valo) zyskała spore uznanie w środowisku muzycznym, a zespół wyruszył w pierwszą międzynarodową trasę koncertową.

Kolejny album – „Bleesed Be” (2000) – oraz promujący go singiel „Gothic Girl”, potwierdził status zespołu na fińskiej scenie muzycznej. Single promujące krążek nie schodziły z fińskich list przebojów, co zaowocowało przyznaniem Złotej Płyty.  Dwa lata później muzycy nagrywają „Paris Kills”, określany przez nich samych jako najlepszy! Album przez wiele tygodni okupuje pierwsze miejsce fińskich list przebojów, a płyta szybko zyskuje status złotej. „Paris Kills” pojawia się również w zagranicznych notowaniach. Zespół koncertuje po całej Europie, a na zakończenie trasy nagrywa DVD „Helsinki Vampires” w wyprzedanym helsińskim „Tavastia Club”.

Sukces zespołu skutkuje podpisaniem kontraktu z EMI. W 2003 wychodzi album „Devils”, który po raz kolejny osiąga 1. miejsce na listach sprzedaży. Zespół zyskuje światową sławę grając koncerty od Meksyku po Japonię. Następna płyta „Angels” potwierdza status zespołu – czołowe pozycje na listach przebojów, wyprzedane kluby na całym świecie, wspólne występy z Within Temptation.

W tym roku pojawił się już dziesiąty album zespołu 69 Eyes. Muzycy przy jego tworzeniu współpracowali z producentem Mattem Hyde (znanym m.in. ze współpracy ze Slayer’em i Monster Magnet). Krążek zatytułowany „Back in Blood” miał premierę w sierpniu, a promuje go singiel „Dead Girls Are Easy”.

Już niedługo będziemy mieli okazję zobaczyć 69 Eyes w Polsce. Ten światowej klasy zespół wystąpi 20 stycznia w Progresji w Warszawie oraz 21 stycznia w Firleju we Wrocławiu.

Polecane

Share This