Wyjątkowy mural U2 w Warszawie

Stolica Polski jest jednym z 40 miast na świecie, w których pojawiła się taka praca.


2023.03.17

opublikował:

Wyjątkowy mural U2 w Warszawie

Warszawa została wytypowana jako jedno z 40 miast na całym świecie, które biorą udział w akcji U2SOS40 w ramach promocji płyty „Songs of Surrender”. Mural na warszawskim Służewcu zawiera cytat z piosenki „Walk On”, która w nowej wersji opowiada o wojnie w Ukrainie. Wydawnictwo jest już dostępne w kilku formatach w sklepach oraz serwisach cyfrowych.

Znajdując się w pobliżu muralu, można odblokować ekskluzywny merch zespołu i inne niespodzianki, wchodząc na tę stronę.

Oto współrzędne, pod którymi znajdziecie mural:

W ramach akcji U2SOS40 fani zobaczą nie tylko murale, ale także czterdzieści 60-sekundowych filmów do każdej piosenki, wykonanych przez 40 artystów z całego świata.

W gronie zaproszonych do współpracy artystów znalazła się m.in. Tanima Mehrotra, urodzona w Indiach, która wybrała ujęcia ekipy deskorolkarzy z Mexico City, by „ucieleśnić ten rodzaj wolności, który wiąże się z młodzieńczą ciekawością świata”. Ben Elias, reżyser i operator z Nowej Zelandii, zaprezentował ujęcia swojej ojczyzny, a w filmie udział wzięli jego dziadkowie. Alana O’Herlihy, multidyscyplinarna fotografka, reżyserka i artystka multimedialna, postanowiła wziąć na warsztat jeden z najbardziej poważnych utworów – „Sunday Bloody Sunday” – i zestawić go z dojrzewaniem kobiet i utratą niewinności. Yanya Yatsuk, ukraińska fotografka mieszkająca w Stanach, chciała „stworzyć coś, co opowie historię o miłości”

Tagi


Polecane

Share This