X-FACTOR i YOU CAN DANCE – jakie będą nowe edycje

Zobacz trailery nowych edycji muzycznych programów telewizji TVN


2012.02.10

opublikował:

X-FACTOR i YOU CAN DANCE – jakie będą nowe edycje

I wszystko jasne. Nową jurorką „X Factor” jest Tatiana Okupnik. Utalentowana wokalistka, która energią i charyzmą mogłaby obdzielić kilka osób. Zasiądzie między panami, Kubą Wojewódzkim i Czesławem Mozilem.

Wokalistka swoją karierę zaczęła w „Próbie talentu” u Elżbiety Antkowiak, gdzie zauważył ją Paweł Rurak-Sokal. Tak narodziło się „Blue Cafe”, z którym Tatiana związana była od 1998 do 2005 roku. Razem wypromowali takie hity jak „You May Be In Love” czy „Do Nieba Do Piekła”. Potem Okupnik postawiła na solową karierę. Nagrała dwie płyty: „On My Own” i najnowszą, wydaną w 2011 roku, „Spider Web”.

Teraz nadszedł czas na „X Factor”. Debiut jurorski ma już za sobą: „Po pierwszym dniu castingów jest bardzo ciekawie. Towarzyszyły mi skrajne emocje: od uniesień, do irytacji. Poziom uczestników jest bardzo różny. Wczoraj dwie osoby zrobiły na mnie duże wrażenie. Ale pojawiło się też paru kosmitów – mówi Okupnik. – Jeśli chodzi o Kubę i Czesława, to panowie są bardzo opiekuńczy i mnie, jako żółtodzioba, traktują dobrze i z wyrozumiałością” – dodaje nowa jurorka.


Reszta bez zmian. Uczestnikom otuchy dodawać będzie gospodarz programu Jarosław Kuźniar. Udział w programie może wziąć każdy, ktoukończył szesnaście lat. Konkurs ma kilka etapów: precasting (z udziałem producentów i reżysera), casting (z udziałem jurorów), „dom jurorów” czyli wybór półfinalistów, półfinałowe i finałowe live show czyli koncerty.

Koncerty będą emitowane na żywo ze studia w Warszawie. Podczas koncertu finałowego widzowie zadecydują o zwycięzcy programu. A ten zgarnie sto tysięcy złotych, nagra własną płytę i zyska popularność.

„X Factor” – program, który budzi ogromne emocje, wraca wiosną na antenę. Jury w nowym składzie wysłucha tysięcy wykonań, piosenek, solówek, duetów, chórków, by wyłuskać następcę Gienka Loski. Druga edycja show tym razem w soboty, niezmiennie w TVN.

YOU CAN DANCE

Tegoroczne castingi do „You Can Dance – Po Prostu Tańcz!” nie zawiodły oczekiwań producentów. W Polsce nadal kryje się jeszcze wiele talentów tanecznych. Kandydaci do najbardziej popularnego programu poświęconego tańcowi, zaskakiwali jurorów na każdym kroku.

Kinga Rusin, Agustin Egurrola i Michał Piróg już na etapie przesłuchań wskazywali swoich faworytów, po których występie odbierało im często mowę. Tancerze dawali z siebie naprawdę dużo, aby zdobyć przychylność jury. A w tej edycji jest o co walczyć! Zmienia się bowiem nagroda główna. Jest nią trzymiesięczne stypendium w szkole, w której trenują m.in.: Lady Gaga, Justin Bieber, Rihanna czy Britney Spears. International Dance Academy w Hollywood to renomowana szkoła, o której marzą tysiące    tancerz na    całym świecie.    Oprócz    stypendium, zwycięzca otrzyma indywidualnego trenera – opiekuna, czuwającego zarówno    nad    rozwojem    jego techniki, jak i nad dalszą karierą.

Rekomendacja wystawiona przez IDA będzie przepustką na przesłuchania do największych agencji tanecznych na świecie, związanych z tą właśnie szkołą i jednocześnie współpracujących z najpopularniejszymi gwiazdami muzycznymi oraz wytwórniami filmowymi.


Trzydziestka szóstka wybrana podczas    castingów    w    pięciu miastach Polski, pojedzie tym razem na warsztaty choreograficzne do Santa Cruz na Teneryfie. Na hiszpańskiej wyspie uczestniczyć będą    w    zapierającym    dech w piersiach karnawale, w którym bierze udział ponad dwadzieścia tysięcy ludzi. Lutowa parada to odpowiednik    brazylijskiego karnawału w Rio. Tancerze, którzyjechali na obóz treningowy z YCD jeszcze nigdy nie uczestniczyli w tak dużym przedsięwzięciu!

Na koniec nowość, która ucieszy wszystkich fanów programu. Relacje z castingu wydłużają się o jeden odcinek. Dzięki temu co tydzień widzowie będą mogli oglądać osobną relację z każdego miasta. Pozwoli to twórcom programu pokazać jeszcze więcej uzdolnionych ludzi!

Polecane

Share This