Yaro i Kasia Klich nagrywają płytę w hołdzie Wisławie Szymborskiej i organizują akcję crowdfundingową

Ty też możesz przyczynić się do powstania płyty Stubbornly Abcent.


2016.08.14

opublikował:

Yaro i Kasia Klich nagrywają płytę w hołdzie Wisławie Szymborskiej i organizują akcję crowdfundingową

„Commemoration – A Tribute to Wisława Szymborska” – taki tytuł ma nosić płyta, którą Jarosław „Yaro” Płocica i Katarzyna Klich – Płocica szykują pod szyldem Stubbornly Abcent. Artyści proszą fanów o dofinansowanie projektu w ramach akcji crowdfundingowej zorganizowanej na platformie Wspieram.to. Dlaczego Wspieram.to? Ktokolwiek zetknął się z naszym projektem, był zdziwiony, że mamy problemy ze znalezieniem środków finansowych na jego realizację. Cóż, okazuje się że większość firm do których się zwracaliśmy, nie ma w strategii wspierania kultury. Również instytucje, które zajmują się promowaniem polskiej kultury w Polsce i na świecie, nie stanęły na wysokości zadania. Walczymy o ten projekt już bardzo długo. Udało nam się pozyskać część pieniędzy, ale to ciągle za mało. Oddajemy zatem Stubbornly Absent w ręce internautów, licząc na ich zaangażowanie i wsparcie – wyjaśniają.

Zbiórka potrwa jeszcze ponad miesiąc. Artystom udało się już uzyskać ponad 25% potrzebnej kwoty. Jeśli zechcecie wesprzeć projekt Stubbornly Abcent, zajrzyjcie tutaj .

Album Stubbornly Abcent będzie pierwszym w Polsce i na świecie projektem muzycznym z poezją Wisławy Szymborskiej w języku angielskim. Na połączenie wierszy z muzyką autorzy uzyskali zgodę poetki oraz amerykańskiego wydawnictwa W.W. Norton & Company, wydawcy tomu przekładów wierszy Szymborskiej „Miracle Fair”. Pozostałe tłumaczenia powstały specjalnie na potrzeby projektu. Ich autorką jest Joanna Trzeciak – tłumaczka poezji Wisławy Szymborskiej, laureatka Heldt Translation Prize 2001, Griffin Poetry Prize 2012 i Found in Translation 2012, wykładowca University of Portland.

Na płycie znajdzie się 11 kompozycji.

1. For Friends – „Przyjaciołom” z tomu Wołanie do Yeti (1957)

2. An Ad – „Prospekt” z tomu Wszelki wypadek (1972)

3. First love – „Pierwsza miłość” – z tomu Chwila (2002)

4. Cat in an Empty Apartment – „Kot w pustym mieszkaniu” z tomu Koniec i początek (1993)

5. Commemoration – „Upamiętnienie” z tomu Wołanie do Yeti (1957)

6. In Praise Of Dreams – „Pochwała snów” z tomu Wszelki wypadek (1972)

7. Openness – „Jawność” z tomu Wołanie do Yeti (1957)

8. Nothing Twice – ” Nic dwa razy” z tomu Wołanie do Yeti (1957)

9. Movement – „Ruch” z tomu Sto pociech (1967)

10. Ball – „Bal” z tomu Chwila (2002)

11. To The Heart On Sunday – „Do serca w niedzielę” z tomu Sto pociech (1967)

Promomiks:

{facebook}

 

Polecane

Share This