Years & Years ze „Starstruck” u Grahama Nortona

Olly Alexander aka Years & Years zaprezentował singiel „Starstruck” w programie Grahama Nortona


2021.04.24

opublikował:

Years & Years ze „Starstruck” u Grahama Nortona

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Klip do oryginalnej wersji „Starstruck” wyreżyserowany przez Freda Rowsona i z choreografią Sherrie Silver („This is America” Childish Gambino) ma już ponad 2,5 mln wyświetleń:

Years & Years w programie Grahama Nortona:

Przebojowe „Starstruck” to pierwszy oficjalny singiel Years & Years po wydanym w 2018 albumie „Palo Santo” oraz pierwszy utwór po przekształceniu zespołu w solowy projekt Olly’ego Alexandra.

W 2021 Olly zagrał w serialu „It’s A Sin” („Bo to grzech” dostępne w HBO GO), który pobił rekordy oglądalności Channel 4 – ponad 18 mln odtworzeń po premierze. Produkcja spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony fanów i krytyków. Po premierze fundacja Terrene Higgins Trust zanotowała czterokrotny wzrost zainteresowania testami na HIV.

W „Starstruck” gwiazdor muzyki i kina wspina się na nowy poziom. Z miejsca wiadomo, że singiel będzie miał status „instant classic” w dyskografii Years& Years.

Olly tak opowiada o utworze:

– „Starstruck” powstało pewnej nocy w studiu na wsi, niedaleko Londynu. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz widziałem tyle gwiazd. Gdy mieszkasz w dużym mieście, odzwyczajasz się od tego widoku. Odkąd wszyscy musieliśmy przystanąć, ja zapragnąłem wychodzić i tańczyć. Całą skumulowaną energię przelałem więc w muzykę. „Starstruck” opowiada o przypływie euforii, gdy jesteś z kimś, kto cię pociąga. Gdy trzymasz się dobrego przeczucia i nie odpuszczasz. Jak większość z nas, ostatni rok spędziłem w domu. Chciałem stworzyć coś zabawnego i pozytywnego dla ludzi i dla siebie, by mieć się przy czym bawić. Bez względu na to, co robimy czy w jakim miejscu życia się znajdujemy, myślę że wszyscy zasługujemy na trzy minuty międzygalaktycznej ekstazy.

 

Polecane

Share This