Young Leosia: „Edukacja seksualna jest teraz na niższym poziomie”

Artystka pomaga "odwstydzić okres" w nowej kampanii społecznej.


2023.03.22

opublikował:

Young Leosia: „Edukacja seksualna jest teraz na niższym poziomie”

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Skoro w marcu przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet, to trudno o lepszy miesiąc na zainaugurowanie kampanii społecznej poświęconej menstruacji. Gazeta.pl, inicjatywa TakDlaPodpasek.pl, Okresowa Koalicja i Kulczyk Foundation realizują wspólnie inicjatywę „Okres w moim życiu”, prosząc znane i lubiane kobiety o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat miesiączki. Jedną z pań zaproszonych do udziału w akcji jest Young Leosia.

W mojej rodzinie to nigdy nie był temat tabu, ale zdaję sobie sprawę z tego, że to nie wygląda tak u każdej młodej dziewczyny, zwłaszcza, że edukacja seksualna jest teraz na niższym poziomie – przyznaje w materiale opublikowanym na kanale Gazety.pl Leosia. Artystka zdradza, że zaczęła miesiączkować jako szesnastolatka i mówi, że o ile początkowo znosiła to bardzo dobrze, to teraz okres bywa u niej bolesny.

Artystka mówi też o tym, jak miesiączkowanie wpływa na jej aktywność zawodową. Leosia podkreśla, że fakt, iż może założyć na scenę to, na co tylko ma ochotę, jest w pewnych sytuacjach ułatwieniem, mówi też, że stara się nie robić z okresu „wielkiej sprawy”. – Krew leci też z nosa. Idę się wytrzeć, ogarnąć. Normalna sprawa – kwituje.

Polecane

Share This