Young Leosia i Skute Bobo jako Young Bobo. Trzeci wspólny utwór artystów

"Trochę nas pokręciło od tych przygód już".


2022.04.21

opublikował:

Young Leosia i Skute Bobo jako Young Bobo. Trzeci wspólny utwór artystów

fot. kadr z wideo

Young Leosia i Mata aka Skute Bobo podsumowali tydzień spędzony na Jamajce trzema utworami wydanymi w ramach obchodów święta palaczy. Tryptyk zakończył numer „KC”, na potrzeby którego powstał szyld Young Bobo, będący oczywiście połączeniem ksywek obojga artystów.

4/20 to nie tylko premiera trzech piosenek, ale też oficjalna inauguracja działalności Fundacji 420, której celem jest propagowanie depenalizacji marihuany.

Wracamy właśnie z Leo z Jamajki, gdzie przez cały tydzień paliliśmy legalną marihuanę. Czujemy się bardzo dobrze. Był to bardzo aktywny wyjazd, w czasie którego nagraliśmy od zera trzy piosenki i trzy klipy, a w międzyczasie zwiedziliśmy prawie całą wyspę. Wiele osób nazywa to miejsce mekką muzyki i muszę przyznać im rację, bo jeszcze nigdy i nigdzie z taką łatwością mi się nie tworzyło.

Tworzenie sztuki to moja pasja i praca, z której miesięcznie energię czerpią miliony Polaków. Z kolei ja czasem czerpię swoją energię z konopi, które rosną same z siebie na co drugim polu, a za których posiadanie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Uważam, że jest to niesprawiedliwe i mówię to jako muzyk, dla którego ta używka jest mniej więcej tym samym, co energetyk dla tirowca (tylko trochę mniej szkodliwa). Nie chcę iść do więzienia tylko na studia albo do kina i na spokojnie cieszyć się życiem, dlatego wraz z przyjaciółmi, artystami i aktywistami konopnymi zakładam Fundację 420, której głównym celem jest depenalizacja konopi indyjskich w Polsce.

Za dokładnie rok – 20 kwietnia 2023 – wspólnymi siłami wydamy mixtape, a całość pieniędzy, które ta muzyka zarobi, przeznaczymy na ruchy uświadamiające społeczeństwo o pozytywnych aspektach, jakie może przynieść depenalizacja konopi – komentuje Mata.

Polecane

Share This