Zachwycił publiczność na Orange Warsaw Festivalu, teraz przyjedzie na koncert klubowy

Benjamin Clementine jeszcze w tym roku w Warszawie.


2016.10.22

opublikował:

Zachwycił publiczność na Orange Warsaw Festivalu, teraz przyjedzie na koncert klubowy

Uczestnicy ubiegłorocznego Orange Warsaw Festivalu wśród najmocniejszych punktów imprezy wymieniali koncert Benjamina Clementine’a. Jeszcze w tym roku artysta wróci do Warszawy, by wystąpić w klubie Palladium. Koncert odbędzie się 19 czerwca, bilety w cenach 120/140 pln znajdziecie już na Eventim.pl. Porównywany do Leonarda Cohena czy Jacquesa Brela Benjamin zaprezentuje piosenki z wielokrotnie nagradzanego albumu „At Least For Now”.

Muzyka Benjamina Clementine przywołuje w pamięci tak wybitnych twórców jak Billie Holiday, Leonard Cohen, Nina Simone czy Nick Cave. Nieobce jest mu też dziedzictwo francuskiej piosenki – Edith Piaf, Jacquesa Brela czy Charlesa Aznavoura. Niezwykle szczery, obdarzony przejmującym głosem i literackim talentem, Benjamin stworzył nową muzyczną jakość czerpiąc z tradycji folku, bluesa, soulu i jazzu. Płyta „At Least For Now” to rodzaj jego muzycznej autobiografii, na granicy artystycznego ekshibicjonizmu. „Śpiewam to, co mówię, mówię to co czuję, czuję to co gram” – podsumowuje swoją twórczość artysta.

Szczególnej głębi i liryzmu jego melancholijne kompozycje nabierają w wykonaniach koncertowych. Benjamin to charyzmatyczny performer, przykuwający uwagę niezwykłą prezencją, wspaniałym głosem, unikalnym stylem gry na pianinie i emocjonalną ekspresją. Pierwszy polski klubowy recital niezwykłego twórcy będzie wspaniałym wprowadzeniem w świąteczny czas, celebracją piękna i szlachetności muzyki.

{facebook}

 

Polecane

Share This