Zagraj przed Riedlem i kilkutysięczną publicznością


2019.09.12

opublikował:

Zagraj przed Riedlem i kilkutysięczną publicznością

fot. mat. pras.

Bez jego twórczości polska muzyka nie byłaby taka sama. Mało który artysta tworzył teksty tak legendarne i chwytające za serce, by pozostały na długie lata w pamięci kolejnych pokoleń. Nic więc dziwnego, że do dzisiaj młodzi muzycy chętnie mierzą się z utworami Dżemu, choć jest to trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Nie zmienia to faktu, że piwnice, garaże i sale prób do dzisiaj rozbrzmiewają dźwiękami legendarnej “Whisky”, niezapomnianego “Wehikułu czasu” czy pięknego “Listu do M”.

Dla wszystkich odważnych muzyków, którzy nie potrafią żyć bez piosenek Dżemu, Antyradio we współpracy z DM Agency przygotowało wyjątkowy konkurs. Główna nagroda to występ dla tuż przed Sebastianem Riedlem, zespołem Cree i Orkiestrą Kameralną Tomka Szymusia podczas koncertu “Muzyka dla Wolności” w Katowicach, będącego częścią trasy Riedel 4 Riedel.

Riedel 4 Riedel to niezwykłe wydarzenie muzyczne. Z jednej strony to koncert, podczas którego legendarne utwory Riedla i Dżemu zyskają nowe, orkiestrowe aranżacje, z drugiej – osobiste i kameralne podziękowanie, które Sebastian składa ojcu w 25 lat po jego śmierci. Konkurs jest więc niezwykłą okazją na pokazanie swoich umiejętności wśród wiernych fanów Ryśka, a także własne podziękowanie za pozostawienie w polskiej muzyce wspaniałego dziedzictwa.

Zasady

Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy nagrać w formie wideo lub audio wykonanie dowolnego utworu Dżemu (w przypadku samego dźwięku konieczne będzie też dołączenie zdjęcia zespołu) i przesłać do organizatora przez formularz na stronie internetowej antyradio.pl/Radio/Riedel4Riedel, wraz z opisem biorącego udział w konkursie zespołu lub artysty. Konkurs składa się z następujących etapów:

Etap 1 (11.09.2019 – 27.09.2019)
Muzycy wysyłają zgłoszenia przez formularz. Spośród zgłoszonych jury wybierze 30 najlepszych solistów lub zespołów przechodzących do następnego etapu – głosowania internetowego.

Etap 2 (07.10.2019 – 13.10.2019)
Głosowanie Internautów na najlepsze ich zdaniem wykonanie utworu Ryśka i Dżemu. Do kolejnego etapu przejdzie 5 zespołów.

Etap 3 (14.10.2019 – 20.10.2019)
Obrady Jury (w składzie Darek Maciborek – dziennikarz muzyczny, założyciel agencji koncertowej DM Agency, Marcin Bąkiewicz – dyrektor muzyczny Antyradia i Sebastian Riedel – lider zespołu Cree), podczas których wyłoniony zostanie zwycięzca.

Finał (21.10.2019)
Na antenie Antyradia zostanie ogłoszony zwycięzca, który 13 grudnia wystąpi dla kilkutysięcznej publiczności przed Sebastianem Riedlem, Cree i Orkiestrą Kameralną Tomka Szymusia podczas koncertu Riedel4Riedel w Miejskim Centrum Kongresowym w Katowicach. Koncert ten będzie częścią trasy Riedel 4 Riedel (oprócz Katowic koncerty odbędą się 30. listopada we wrocławskim klubie A2, a 7 grudnia w łódzkiej Wytwórni).

Konkurs na cover dowolnego utworu Ryśka Riedla i zespołu Dżem to jedyna taka okazja, żeby wyjść w świat ze szlifowanymi w zaciszu sal prób wykonaniami utworów Dżemu i pokazać się szerokiej publiczności. W końcu nawet teraz, 25 lat po swojej śmierci, Rysiek motywuje i tak jak przed laty – daje inspirację do działania kolejnym pokoleniom młodych muzyków.

Polecane

Share This