Zalewski i siostry Przybysz w kolejnym singlu zapowiadającym „MTV Unplugged”

Wokalista publikuje nowe wideo i uruchamia sprzedaż biletów na nadchodzącą trasę.


2021.11.04

opublikował:

Zalewski i siostry Przybysz w kolejnym singlu zapowiadającym „MTV Unplugged”

fot. M. Murawski

W marcu i kwietniu 2022 roku Krzysztof zagra 16 koncertów z akustycznymi wersjami swoich największych przebojów. Artysta odwiedzi najważniejsze sceny koncertowe w kraju by zagrać wyjątkowy, akustyczny, ale pełen energii, koncert pod szyldem legendarnego MTV Unplugged. Wszystko to w niezwykłej, słonecznej scenografii w stylu western.

Bilety będą dostępne dla wszystkich od jutra wyłącznie w bileterii eBilet. Jednak już dzisiaj w przedsprzedaży bilety na to wydarzenie mogą kupić nowi i dotychczasowi klienci Allegro Smart. Tylko do końca listopada można kupić bilet w wersji specjalnej poszerzonej o unikatowy, koncertowy t-shirt.

Specjalnie na start trasy artysta przygotował kolejną premierę! Dzisiaj przedstawiamy drugi utwór z albumu Zalewski MTV Unplugged – tym razem jest to cover piosenki „Romanca Cherubina” w oryginale wykonany przez Czesława Niemena i Wandę Warską. Na scenie Krzysztofowi towarzyszą Natalia i Paulina Przybysz oraz wybitny wibrafonista Miłosz Pękała.

Zobacz klip do utworu „Romanca Cherubina”:

Pod szyldem MTV Unplugged zarejestrowano wiele co najmniej legendarnych koncertów – ze słynnym występem Nirvany na czele. Ale to także poligon, najtrudniejszy test, jakiemu może zostać poddana piosenka – bo musi się obronić bez prądu, bez nadmiaru, właściwie naga. Do grona artystów zaproszonych, by wziąć udział w prestiżowej serii, dołączył niedawno Krzysztof Zalewski. I zdał ten najtrudniejszy z testów celująco.

MTV Unplugged Zalewskiego to występ w stu procentach akustyczny, bo muzyk podszedł do zadania tak rzetelnie jak Paul McCartney w 1991 r. Brzmienie dopełnia nieobecna wcześniej na koncertach Zalewskiego bardzo efektowna sekcja dęta. To koncert bez prądu, ale pełen mocy, w każdej sekundzie, od „Her Majesty” z płyty „Zelig”, którą Zalewski zaczyna swój występ unplugged, przez piosenki z najnowszego albumu „Zabawa”, po „Miłość Miłość” na finał. Jest i premiera: napisany specjalnie na potrzeby koncertu MTV Unplugged utwór „Ptaki”, piosenka apel, by wznieść się ponad podziały.

Krzysztof Zalewski lubi ambitne wyzwania – wystarczy wspomnieć jego solo act, koncerty, które grał bez wsparcia zespołu, samodzielnie obsługując wszystkie instrumenty. Trzeba porównywalnej odwagi, by zmierzyć się z formatem MTV Unplugged. Trzeba wyobraźni, by z tego starcia wyjść jako zwycięzca. Zalewski wygrał.

Polecane

Share This