Zalewski śpiewa Niemena (wideo)


2017.12.12

opublikował:

Zalewski śpiewa Niemena (wideo)

foto: Karol Makurat / Tarakum.pl

26 stycznia 2018 ukaże się nowe wydawnictwo Krzysztofa Zalewskiego. Nie będzie to jednak kolejna autorska płyta, a projekt specjalny – album z piosenkami Czesława Niemena.

Wszystko zaczęło się w Jarocinie. Organizatorzy tamtejszego festiwalu postanowili godnie uczcić dwie piękne rocznice – pół wieku od premiery płyty „Dziwny jest ten świat” i 30 lat od występu Czesława Niemena na jarocińskiej imprezie – i zaproponowali Krzysztofowi Zalewskiemu przygotowanie koncertu z repertuarem Niemena.

Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest „Przyjdź w taką noc”. Oprócz niego na płycie znajdą się między innymi „Dziwny jest ten świat”, „Jednego serca”, ale również te nieodkryte jak „Doloniedola” czy „Status mojego ja”.

Cała płyta w styczniu, a póki co, na pierwszy ogień serwujmy wam piękną, bigbitową piosenkę – „Przyjdź w taką noc” (i jakie chórki – uauauiua!). To dopiero początek tej przygody. Niebawem następne piosenki i koncerty. Trzymajcie się ciepło – komentuje premierę singla Krzysztof, któremu towarzyszą Jurek Zagórski, Tomasz Duda, Jarek Jóźwik, Pat Stawiński, Kuba Staruszkiewicz, Natalia i Paulina Przybysz. Po premierze płyty cały skład ruszy w trasę obejmującą następujące miejsca:

05.02 – Warszawa, Teatr Roma
12.02 – Poznań, Sala Ziemi
13.02 – Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
16.02 – Jarocin, JOK
17.02 – Łódź, Filharmonia Łódzka
18.02 – Lublin, Centrum Spotkania Kultur
22/02 – Szczecin, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
25.02 – Katowice, Miasto Ogrodów
26.02 – Kraków, Opera Krakowska

Polecane

Share This