Zapadł wyrok w sprawie Mariusza Jopa i Quebonafide

Piłkarzowi nie podobało się to, w jakim kontekście pojawił się w utworze rapera.


2022.12.21

opublikował:

Zapadł wyrok w sprawie Mariusza Jopa i Quebonafide

fot. Karol Makurat / @tarakum_photography

„ROMANTIC PSYCHO” było nie tylko spektakularnym sukcesem Quebonafide, ale przyniosło też sporo kontrowersji. Jedną z nich wywołał fragment kawałka „SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ”, w którym Quebo nawinął: „Czemu nastrój samobójczy mam jak Mariusz Jop?”.

Były reprezentant Polski niedługo po premierze utworu przyznał, że nie podoba mu się kontekst, w jakim wykorzystano jego nazwisko.

To nie jest w porządku, że Quebo użył mojej historii w takim kontekście. Moja działalność publiczna ogranicza się tylko do sportu i nie podoba mi się to, że ktoś, kto mnie nie zna, bez żadnych podstaw przypisuje mi trudności, których nigdy nie miałem. W tym kawałku łączy się moje nazwisko bezpośrednio z samobójstwem. Chyba każdy człowiek doświadczył momentów, które go przygniatają i odbierają wiarę w siebie… To wielka lekcja pokory wobec tego, co i dlaczego nas spotyka w życiu, ale mimo różnych trudnych sytuacji nigdy nie byłem w takim nastroju. Chcę też podkreślić, że trzeba pamiętać o ludziach, którzy z różnych względów są w trudnej sytuacji emocjonalnej. Nie powinno się bagatelizować ich przeżyć, stawiając znak równości pomiędzy bramką samobójczą a samobójstwem – ocenił piłkarz.

Sprawa trafiła do sądu i po ponad dwóch latach dobiega końca. Quebo, który niedawno wygrał w sądzie z Teen Kasią, teraz w podobny sposób kończy temat z Mariuszem Jopem. To znaczy nie do końca kończy, bo od ogłoszonego wyroku można się odwołać, niemniej na razie artysta ma powody do zadowolenia.

Powództwo Mariusza Jopa o naruszenie przeze mnie jego dóbr osobistych zostało oddalone w całości. Wyrok nie jest prawomocny – poinformował na Twitterze artysta.

Polecane

Share This