„Zapasowy tlen” Kuby Karasia i Piotra Roguckiego


2022.03.08

opublikował:

„Zapasowy tlen” Kuby Karasia i Piotra Roguckiego

fot. mat. pras.

W sieci pojawił się klip do „Zapasowego tlenu”, premierowego kawałka zespołu Karaś/Rogucki. Kuba i Piotr zapowiadają nim swój drugi album. W klipie wystąpiły m.in. Mery Spolsky i Katarzyna Figura.

„Zapasowy tlen” jest o nadziei wyłaniającej się z chaosu i mroku. Mimo, że utwór powstawał w zupełnie innej rzeczywistości, to wierzę, że właśnie teraz może komuś okazać się potrzebny. Zaklinamy rzeczywistość słowami – „gdy utracimy panowanie nad światem ktoś się nami zajmie” i gdzieś podskórnie czuję, że tak będzie i tym razem, że zło, które się teraz dzieje, zostanie powstrzymane dzięki bliskości i czułości – mówi Piotr Rogucki.

Muzycznie zdecydowaliśmy się na wyraźnie bardziej gitarowe, rockowe i przestrzenne brzmienia w porównaniu z poprzednią płytą – dodaje Kuba Karaś.

Do utworu powstał osadzony w stylistyce lat 70. teledysk, w którym możemy zobaczyć cały zespół – Kubę Karasia, Piotra Roguckiego, Wiktorię Jakubowską i Kamila Kryszaka. Gościnnie pojawiają się między innymi Mery Spolsky i Katarzyna Figura. Klip powstał przy współpracy z Browarem Tenczynek, producentem piwa BUH.

„Zapasowy tlen” to plaster, czułe zapewnienie, że mimo trudności zostaniemy ocaleni. Niczym Ryan Gosling i Russell Crowe z „The Nice Guys”, nasi główni bohaterowie – Karaś/Rogucki zostają wezwani w trzy różne miejsca, by rozwikłać mroczne zagadki. Różnica polega na tym, że to nie prywatni detektywi, a bon vivanci, którzy potrafią uleczyć każde złamane serce – wyjaśnia Marta Brodacka odpowiedzialna za scenariusz i reżyserię klipu.

„Zapasowy tlen” jest już trzecim singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo artystów. Wcześniej ukazały się utwory „Jutro spróbujemy jeszcze raz” oraz „Bezpieczny lot”. Premiera drugiego albumu zespołu Karaś/Rogucki planowana jest późną wiosną tego roku.

Polecane

Share This