ZAYN z wyjątkową wersją live piosenki „Alienated”

To drugi singiel zapowiadający nowy album artysty


2024.04.16

opublikował:

ZAYN z wyjątkową wersją live piosenki „Alienated”

ZAYN opublikował poruszającą wersję live „Alienated”, drugiego singla zapowiadającego jego nadchodzący album. Krążek „ROOM UNDER THE STAIRS” ukaże się 17 maja nakładem Mercury Records.

Wykonanie będące pierwszym występem ZAYNA na żywo od 2016 r. pozwala fanom wsłuchać się w jego falset. – „Alienated” było pierwszą piosenką, którą napisałem z myślą o tym albumie. W pewnym sensie nadała ton całemu projektowi. Ukształtowała sposób, w jaki chciałem podejść do brzmienia własnego głosu, aranżacji gitar i ogólnego kierunku muzycznego – wyjaśnia ZAYN.

Przez ostatnie sześć lat ZAYN tworzył „ROOM UNDER THE STAIRS” w swoim domowym studiu na wsi w Pennsylwanii. Efektem prac jest najbardziej osobiste wydawnictwo w dotychczasowej karierze artysty, odzwierciedlające to, gdzie jest w życiu. Muzyk eksploruje na płycie nowe brzmienia, bazując na uduchowionym wokalu, żywych instrumentach i lirycznych tekstach.

– To mój ulubiony album ze wszystkich, które do tej pory zrobiłem – przyznaje ZAYN, dodając: – Głównie dlatego, że powstał w pełnej szczerości. Odsłoniłem się na nim z wszelkimi uczuciami. Chciałem sprawić, by każdy utwór brzmiał tak, jakbym siedział tuż obok ciebie i opowiadał, jak się czuję, śpiewając bezpośrednio dla ciebie. To surowy materiał, oszczędny w środkach. Od dawna chciałem stworzyć coś w takim stylu.

– Dave Cobb okazał się wspaniałym producentem do współpracy. Dzięki niemu, moja muzyka weszła na inny poziom. Niezmiernie doceniam jego pracę. Mam nadzieję, że wspólnie zabierzemy słuchaczy w intrygującą, magiczną podróż. Oby słuchało się Wam tego tak dobrze, jak mi dobrze nagrywało się ten album! – kontynuuje artysta.

Co najbardziej zainspirowało ZAYNA, by obrać taki kierunek na kolejnym albumie? Artysta przyznaje: – Wszystko wynika z tego, w jakim miejscu się znalazłem. Trzymałem się z daleka od wielu rzeczy, robiłem swoje, a to nakłoniło mnie, by spróbować o tym opowiedzieć w mojej muzyce. Zależało mi na kompletnym projekcie, nawet dla samego siebie, nie dla świata.

Przed premierą ZAYN zaskoczył fanów gościnnym występem w programie Jimmy’ego Fallona i wywiadem w cyklu „Hot Ones”. Artysta pojawił się także na okładce magazynu „L’Officiel Hommes”.

Polecane

Share This