Zbuku „wyjaśnia” Zui

Raper odnosi się do deklaracji o "byciu pierwszą rapową kurtyzaną III RP".


2021.11.27

opublikował:

Zbuku „wyjaśnia” Zui

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Po publikacji singla „Cnoty niewieście” Zui musiała odpierać zarzuty o kopiowanie stylówki Oliwki Brazil. Artystka przypomniała, że nagrywała prowokacyjne kawałki już pięć lat temu, a także nazwała się „pierwszą rapową kurtyzaną III RP”.

Chyba zapomnieli, kto prowokował ich zamknięte głowy już 5 lat temu. Nazwałam się pierwszą rapową kurtyzaną III RP. Oczywiście nie jest to pochlebne, napisałam to ironicznie, ale ludzie byli oburzeni, że co ja sobie wymyśliłam. To wcale nie jest prowokacyjne. Oni chyba nie pamiętają albo nie mają jak pamiętać, bo są za młodzi, co wtedy działo się w Internecie, w komentarzach pod tym kawałkiem. Jak ciężkie cięgi musiałam zebrać za ten tekst.

Połowa komentarzy to były jakieś obleśne, najgorsze epitety. Na korytarzu w szkole wyzywali mnie od k*rew, a teraz ludzie twierdzą, że poznaliśmy ją jako grzeczną Zuzannę i nagle siadłam tydzień przed wydaniem „Cnót niewieścich” i stwierdziłam: będę kontrowersyjna. No nie. Kawałek „Cnoty niewieście” jest dla mnie naturalnym kolejnym krokiem w moim artystycznym życiu – komentowała Zui.

Skoro Zui nazywa siebie „kurtyzaną”, to Zbuku postanowił przypomnieć artystce znaczenie tego słowa (podejrzewamy, że nie było takiej potrzeby, ponieważ powyższa wypowiedź Zui jednoznacznie sugeruje, że użyła tego słowa z premedytacją). Raper posłużył się definicją z Wikipedii, przytaczając ją w komentarzu pod postem na profilu Glamrapu.

Kurtyzana (wł. cortegiana, z fr. courtisane) – słowo to oznaczało właściwie damę dworu. Jako „kobieta lekkich obyczajów” termin kurtyzana zaczął funkcjonować dopiero w Odrodzeniu. Kurtyzany to prostytutki spędzające życie w wielkim świecie pozostające na utrzymaniu możnych kochanków…
Źródło: Wikipedia – napisał (a właściwie wkleił) Zbuku.

Polecane

Share This