Zeus jak Kanye? Poznajcie Kamila Westa

"Mogę być wariatem tak jak Ye dzisiaj".


2024.02.24

opublikował:

Zeus jak Kanye? Poznajcie Kamila Westa

foto: mat. pras.

Trochę go nie było, ale wraca. Po kilku latach przerwy wydawniczej Zeus zapowiedział nowy krążek zatytułowany „Czas na mnie”. Pierwszym singlem promującym płytę jest „Kamil West”, który już w tytule jest oczywistym nawiązaniem do Kanyego. „Kiedy jak Ye robię zwycięskie okrążenie po niebie / Jestem czempionem i nie boję się paść / By potem wstać, blask poranka słońcu skraść” – nawija w nowym kawałku łódzki raper i producent.

W naładowanym soulową energią i zainspirowanym wczesnymi produkcjami Westa oraz ekipy Roc-A-Fella Records kawałku rapera wokalnie wspierają znana z projektu Sound’n’Grace Justyna Jarzębińska oraz Justyna Kuśmierczyk.

„Na ósmym solowym albumie Zeus wraca do swoich muzycznych korzeni sięgając nawet do czasów sprzed swojego oficjalnego debiutu z 2008 roku. ‚Czas na mnie’ zabiera słuchacza w podróż przez różne etapy życia twórcy i pokazuje zarówno zmiany, jakie zaszły w świecie wokół niego jak i w jego świecie wewnętrznym oraz sposobie patrzenia na wiele spraw. Spoiwem części muzycznej tego materiału jest określenie ‚boom bap’ aczkolwiek słuchacz znajdzie tutaj zarówno brzmienia nawiązujące do lat 90tych jak i nowe, autorskie podejście do tego nurtu muzyki rap” – czytamy w sklepie wytwórni Pierwszy Milion. Nowa płyta Zeusa ukaże się 5 kwietnia.

Tagi


Polecane

Share This