Znakomici goście na nowym albumie The Rolling Stones

Zespół zaprezentował tracklistę albumu „Hackney Diamonds”


2023.09.16

opublikował:

Znakomici goście na nowym albumie The Rolling Stones

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Na płycie, która trafi do sklepów 20 października znajdzie się łącznie 12 utworów. Wśród nich otwierający „Hackney Diamonds” singiel „Angry”, który poznaliśmy 6 września.

Nieodżałowany Charlie Watts pojawia się w dwóch utworach – „Mess It Up” oraz „Live By The Sword”. Na tym drugim kawałku usłyszymy także Billa Wymana – dawnego basistę The Rolling Stones oraz Eltona Johna na pianinie. Sir Elton pojawia się również w utworze „Get Close”.

„Sweet Sounds of Heaven” z gościnnym wokalem Lady Gagi oraz pianinem i klawiszami Stevie’ego Wondera z pewnością będzie jednym z najbardziej wyczekiwanych utworów na płycie.

Fani nie mogą się doczekać również „Bite My Head Off”, gdzie na basie gra Paul McCartney.

Pełna tracklista „Hackney Diamonds”:

1. ANGRY
2. GET CLOSE (with Elton John)
3. DEPENDING ON YOU
4. BITE MY HEAD OFF (with Paul McCartney)
5. WHOLE WIDE WORLD
6. DREAMY SKIES
7. MESS IT UP
8. LIVE BY THE SWORD (with Elton John & Bill Wyman)
9. DRIVING ME TOO HARD
10. TELL ME STRAIGHT
11. SWEET SOUNDS OF HEAVEN (with Lady Gaga & Stevie Wonder)
12. ROLLING STONE BLUES

Nagrania „Hackney Diamonds” odbyły się w wielu miejscach na całym świecie: Henson Recording Studios w Los Angeles, Metropolis Studios w Londynie, Sanctuary Studios w Nassau na Bahamach oraz w nowojorskich Eletric Lady Studios i The Hit Factory/Germano Studios.

W ubiegłym tygodniu The Rolling Stones ogłosili premierę albumu „Hackney Diamonds” podczas konferencji w Hackney Empire we wschodnim Londynie. Spotkanie poprowadził Jimmy Fallon. Transmisja była połączona ze światową premierą klipu „Angry” z Sydney Sweeney w roli głównej. Wideo z gwiazdą „Euforii” zgromadziło już ponad 14 milionów wyświetleń:

Album to pierwszy premierowy materiał studyjny Stonesów od czasu wydanego w 2005 „A Bigger Bang”. Od tego czasu zespół nieustannie bił rekordy w dziedzinie liczby sprzedanych biletów na koncerty. W 2016 grupa wydała nagrodzony Grammy album „Blue & Lonesome”, na który trafiły znakomite wersje bluesowych standardów, które pomogły stworzyć brzmienie The Rolling Stones. Album trafił na szczyty list sprzedaży na całym świecie. W ubiegłym roku muzycy wystąpili dla europejskiej publiczności – trasa Sixty przyciągnęła niemal ćwierć miliona osób.

„Hackney Diamonds” to pierwsza współpraca The Rolling Stones (obecnie w składzie Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood) z urodzonym w Nowym Jorku producentem i muzykiem Andrew Wattem. W 2021 roku Watt otrzymał Grammy w kategorii Producent roku. Na koncie ma współpracę z takimi gigantami jak Pearl Jam, Iggy Pop i Elton John.

Polecane

Share This