Znamy pierwszego headlinera festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022

Trudno o lepsze otwarcie line-upu.


2021.10.26

opublikował:

Znamy pierwszego headlinera festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Dwa miesiące po ogłoszeniu dat przyszłorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice poznaliśmy jego pierwszą gwiazdę. Na zaplanowanej na 21-24 lipca 2022 imprezie wystąpi Moderat. Grupa będzie promowała w Polsce nową płytę, ale na jej szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Moderat to supergrupa odpowiedzialna za błyskotliwy sukces na europejskiej scenie muzyki elektronicznej. Zespół powstał z połączenia duetu Modeselektor (Gernort Bronsert i Sebastian Szary) oraz jednoosobowego projektu Apparat (Sascha Ring). Trio berlińskich producentów nawiązało współpracę już w 2002 roku, by już rok później opublikować pierwsze wydawnictwo, ale prawdziwy przełom przyniósł dopiero album „Moderat” z 2009 roku.

Muzykom udało się stworzyć brzmienie, na które nie było miejsca w ich indywidualnych projektach. Połączenie potężnych basów i mocarnego techno Modeselektora oraz subtelnego IDM i eleganckich melodii Apparata zaczarowało krytyków i słuchaczy. Supergrupa opublikowała trzy albumy studyjne, rozwijając obrany kierunek i zdobywając nowych fanów również dzięki niepowtarzalnym występom audiowizualnym na żywo. W 2017 roku Moderat przestał koncertować. Od tamtej pory jego członkowie skupili się na solowych projektach.

Nadchodzące miesiące otworzą nowy etap działalności Moderat. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku najprawdopodobniej ukaże się nowy, czwarty album grupy. Jednocześnie zespół, w ramach pierwszej trasy koncertowej po pięcioletniej przerwie, wystąpi na Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Berlińska supergrupa otwiera program przyszłorocznej edycji festiwalu. Moderat ma w Polsce licznych i oddanych fanów, a koncert na festiwalu będzie z pewnością muzycznym wydarzeniem lata. Spotkanie z Moderat już w lipcu 2022 roku podczas 17. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice!

To dopiero początek ogłaszania programu festiwalu. Między 21 a 24 lipca 2022 roku w Katowicach ponownie zabrzmią najświeższe dźwięki światowej elektroniki, rapu i jazzu.

Karnety dwudniowe na przyszłoroczną edycję festiwalu można nabyć online na stronie festiwalu oraz na Going, eBilet i Ticketmaster. Karnety trzydniowe oraz bilety jednodniowe trafią do sprzedaży już w grudniu 2021 roku.

Polecane

Share This