Znamy półfinalistów Eliminacji do Przystanku Woodstock

O występ na dużej scenie walczą m.in. Mama Selita, Dr Misio, Ifi Ude i Ukeje.


2014.03.25

opublikował:

Znamy półfinalistów Eliminacji do Przystanku Woodstock

Eliminacje do Przystanku Woodstock wchodzą w kolejną fazę. Jurorzy wybrali 24 zespoły, które zagrają w koncertach półfinałowych. W tym roku do eliminacji zgłosiło się ponad 750 wykonawców.

Zespoły, które przeszły do kolejnego etapu eliminacji:

Absynth – Tarnowskie Góry

Alicetea – Radom

Be.My – Warszawa

Dr Misio – Warszawa

Enclose – Lublin

Exlibris – Warszawa

Ifi Ude – Warszawa

Jahbestin – Nowy Sącz

Know – Wrocław

Kruk – Dąbrowa Górnicza

Mama Selita – Warszawa

Metka – Warszawa

Natural Mystic Akustycznie – Sosnowiec

Orange Tree – Warszawa

Rosa – Radom

Scream Maker – Warszawa

Shata QS – Warszawa

Straight Jack Cat – Kraków

The Sixpounder – Wrocław

Thermit – Poznań

Tuff Enuff – Chorzów

Ukeje – Szczecin

Wild Pig – Warszawa

Zmaza – Trzcianka

Przesłuchiwaliśmy płyty przez długie godziny, są tu ludzie, którzy siedzą w muzyce bardzo mocno. Powinniście posłuchać naszych rozmów, gdy leciała na przykład któraś z płyt i nagle zaczynała się dyskusja typu: „a tam gra jeszcze ten basista?” lub „zaraz, czy oni nie zmienili wokalisty?”. Tu siedzą ludzie, którzy wiedzą co jest grane, to nie jest tylko słuchanie głosów, bo my znamy historie wielu z tych zespołów. Wiemy kto, gdzie grał i co się z nim dzieje. Wśród zespołów jest parę gwiazd, ale i ogromna ilość, grup na których opiera się ta niezależna scena muzyczna. To oni dziś supprtują gwiazdy, a jutro, kto wie, być może ich będą supportować. I to jest ta ogromna satysfakcja, że przesłuchaliśmy ich wszystkich – powiedział Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP.

Prezes Fabryki Zespołów Gosia Kaczmarek poruszyła niezwykle istotną kwestię odpowiedzialności. To jest ogromny ciężar dokonać wyboru, spośród tak licznej grupy dobrych kapel. Poziom w tym roku był naprawdę zdumiewający. To również wielka odpowiedzialność w wyłuskaniu tych najlepszych zespołów. Osobiście jestem bardzo szczęśliwa, że z roku na rok mamy trudniejsze zadanie. Niestety zawsze jest tak, że większość musi odpaść, ale pamiętajcie, że to nic straconego i nie wahajcie się przed zaskoczeniem nas w przyszłym roku – powiedziała.

{sklep-cgm}

O udziale tych zespołów w II etapie Eliminacji zadecydowało jury w składzie: Gosia Kaczmarek (prezes Fabryki Zespołów), Jurek Owsiak (prezes Fundacji WOŚP), Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio), Krzysztof „Milkee” Dobies (Radio Woodstock), Tomasz Kasprzyk (szef muzyczny AntyRadia). Przed półfinalistami wkrótce kolejne zmagania. W etapie drugim zespoły wystąpią na scenach w Poznaniu (13.04), Gdańsku (18.05) i Wrocławiu (25.05).

W wyborze zespołów jury było zgodne, bardzo rzadko dochodziło do argumentacyjnych przepychanek. Jurorzy przyznali, że to była najtrudniejsza część Eliminacji do Przystanku Woodstock, ponieważ to scena zweryfikuje prawdziwe umiejętności i poziom profesjonalizmu zwycięskich kapel. Już niedługo wszyscy będziemy mieli okazję się o tym przekonać podczas klubowych koncertów.

Znamy półfinalistów Eliminacji do Przystanku Woodstock

Do półfinałów piątej edycji Eliminacji do Przystanku Woodstock Gosia Kaczmarek, Jurek Owsiak, Andrzej Puczyński, Tomasz Kasprzyk i Krzysztof Dobies postanowili zaprosić zespoły: Ametria, Another World, Audiofeels, Bezjahzgh, Cała Góra Barwinków, Candida, Charlie Monroe, Chassis, Chemia, Damiana Ukeje, Empire, Funk Master Punk, Future Folk, Gomor, Hedfirst, Labirytm, Lolo Ferari, Mama Selita, Offensywa, Power of Trinity, Skowyt, Stonnard, Tommy Say No, Trans Lola, Transsexdisco i Venflon.

Wyżej wymienione zespoły będą walczyć o udział w finale imprezy, który tradycyjnie odbędzie się we wrocławskim klubie Eter, w tym roku 16 czerwca.

Do grona finalistów dołączą 3 zagraniczne formacje: Yama B & Gunbridge (Japonia), Kensington (Holandia) oraz The Toobes (Białoruś), a także Clock Machine i 4 Metry od Chodnika, czyli zespoły, które przed rokiem brały udział w Eliminacjach i zostały nagrodzone zaproszeniem do ostatniego etapu tegorocznej edycji imprezy.

Ważną informacją jest to, że tym razem w ramach konkursu odbędą się nie 4 jak przed rokiem, a 3 półfinały: w Poznaniu (6 kwietnia w klubie Eskulap), Warszawie (20 kwietnia w klubie Progresja) i Olsztynie (11 maja w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych).

– W tym roku stawiamy nie na ilość, tylko na jakość muzyki. Dlatego też postanowiliśmy ograniczyć liczbę półfinałów – mówi Gosia Kaczmarek, prezes Fabryki Zespołów. – Chcemy także, aby Eliminacje w tym roku były imprezą o międzynarodowym zasięgu, stąd też z jednej strony zaprosiliśmy do finału 3 zagraniczne zespoły, z drugiej rozpoczęliśmy ścisłą współpracę z niemieckim oddziałem magazynu Rolling Stone. Zależy nam na pokazywaniu polskiej muzyki za granicą.

Na finale we wrocławskim klubie Eter obecni będą dziennikarze Rolling Stone’a, którzy przygotują relację z wydarzenia, a następnie opublikują ją na łamach czasopisma. Warto podkreślić, że jak sami zapowiedzieli, Eliminacje mają być dla nich okazją do bliższego poznania polskiej sceny muzycznej.

Ostatnią ważną informacją związaną z imprezą jest bezpośrednie zaproszenie na Przystanek Woodstock grupy Big Fat Mama – laureatów pierwszej edycji Eliminacji. Formacja będzie miała okazję zagrać na scenie Fabryki Zespołów i Fundacji WOŚP.

Popularne newsy

Polecane

Share This