Znani raperzy w projekcie Gwara Niepodległa


2019.09.25

opublikował:

Znani raperzy w projekcie Gwara Niepodległa

Poznaliśmy kolejnych uczestników projektu Druga Strona Ulicy: Gwara Niepodległa. Język ulic swoich regionów reprezentować będą HAd Hades, Shellerini i Kacper HTA.

Po sukcesie zeszłorocznej inicjatywy „Druga Strona Ulicy: Sztuka Niepodległa” organizatorzy postanowili pójść za ciosem i zadbać o godną kontynuację. „Gwara Niepodległa” – bo tak nazywa się tegoroczna edycja – skoncentrowana będzie na kolorycie lokalnych, miejskich dialektów, które od lat stanowią o charakterze i sznycie poszczególnych regionów. Kto natomiast będzie w stanie zaprezentować język ulicy lepiej niż raperzy utożsamiani z tymi miejscami?

Do akcji Gwara Niepodległa oficjalnie dołączyli: reprezentant Warszawy – Had Hades, od zawsze stanowiący o stylu rapu z Poznania Shellerini oraz pochodzący z Rybnika i związany ze Śląskiem Kacper HTA. Każdy z nich zaprezentuje urok lokalnych gwar, slangów i powiedzonek na bitach jednego z najlepszych producentów w kraju, legendarnej połówki duetu White House – Magiery. To jednak nie koniec ogłoszeń ze strony DSU. Już niebawem poznamy kolejnego, zaskakującego uczestnika „Gwary Niepodległej”. Więcej informacji znajdziecie w social mediach Drugiej Strony Ulicy.

Polecane

Share This