Znany polski pięściarz murem za Bonusem RPK

Sportowiec wspiera skazanego rapera


2020.04.06

opublikował:

Znany polski pięściarz murem za Bonusem RPK

fot. kadr z wideo

Adam Kownacki, polski pięściarz wagi ciężkiej, pokazał wsparcie dla Bonusa RPK. Sportowiec wrzucił na swój Instagram zdjęcie, na którym stoi w koszulce z „Murem za Bonusem”. Pod postem poruszył temat prawa oraz instytucji małego świadka koronnego. Pięściarz od lat mieszka w Stanach Zjednoczonych i przyznał, że w USA taka sytuacja nie miałaby miejsca. Dlaczego? Po prostu pomówienie i skazanie osoby bez wyraźnych dowodów byłoby nadużyciem władzy.

Nie jestem ekspertem w dziedzinie prawa, jednakże jako obywatel mam możliwość zapytać się w takim razie co z zasadą domniemania niewinności? Żyjemy w demokratycznym państwie prawa, więc każdy powinien mieć przywilej równego traktowania podczas procesu. Dla porównania, w Stanach Zjednoczonych, w których mieszkam od ponad 20 lat, jest to sytuacja niemożliwa, aby bez jakichkolwiek dowodów pomówić kogoś i spowodować w ten sposób zamknięcie tej osoby w więzieniu, ponieważ byłoby to uznane za wyraźne nadużycie władzy – napisał Adam Kownacki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Jestem sportowcem w związku z tym staram się zachować neutralność w dziedzinie polityki natomiast chciałbym zwrócić uwagę na pewną kwestię , która mnie zastanawia i martwi . Tzw instytucję „ małego świadka koronnego „ . To bardzo niebezpieczne narzędzie , które umożliwia umieszczenie kogokolwiek w więzieniu bez jakichkolwiek dowodów , jedynie na podstawie zeznań osoby obciążającej . Nie jestem ekspertem w dziedzinie prawa , jednakże jako obywatel mam możliwość zapytać się w takim razie co z zasadą domniemania niewinności ? Żyjemy w demokratycznym państwie prawa więc każdy powinien mieć przywilej równego traktowania podczas procesu. Dla porównania w Stanach Zjednoczonych , w których mieszkam od ponad 20 lat jest to sytuacja niemożliwa aby bez jakichkolwiek dowodów pomówić kogoś i spowodować w ten sposób zamknięcie tej osoby w więzieniu ponieważ byłoby to uznane za wyraźne nadużycie władzy .

Post udostępniony przez Adam Kownacki (@akbabyface)

Sprawdź też: Relacja ze złożenia podpisów do Andrzeja Dudy w sprawie Bonusa RPK

Polecane

Share This