Znany polski raper zagrał w Akademii Pana Kleksa

Do sieci trafił właśnie zwiastun filmu Maćka Kawulskiego


2023.08.09

opublikował:

Znany polski raper zagrał w Akademii Pana Kleksa

O tym, że Maciej Kawulski wziął się za produkcję nowej wersji kultowej Akademii Pana Kleksa wiemy już od kilku miesięcy. Wraz z pojawieniem się pierwszego trailera produkcji, pojawiło się też nieco więcej szczegółów.

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

W rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, którego na swego następcę namaścił sam Piotr Fronczewski. Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. Za scenariusz odpowiada Krzysztof Gureczny. Reżyserem filmu jest Maciej Kawulski.

Co ciekawe, w jedną z ról – na razie jeszcze nie wiadomo, w którą, wcielił się reprezentant wytwórni Malika Montany – Alberto.

Kilka dni temu raper napisał na Instagramie, że pojawi się w kinowej produkcji:

– Już zagrałem jedną rolę, trochę krótka, ale bardzo fantastyczna i to w takim filmie, w którym się mnie nie spodziewacie.

Teraz Alberto zamieścił na swoim story link do trailera filmu, informując tym samym, że to właśnie w filmie Kawulskiego przypadła mu epizodyczna rola.

Film będzie miał swoją premierę w grudniu tego roku.

Polecane

Share This