Zobacz teledysk De Mono z Mariką (wideo)

De Mono i Marika po raz kolejny postanowili połączyć swoje muzyczne siły. W sieci pojawił się właśnie teledysk do piosenki "Wzejdę Polnym Makiem" z płyty "Spiekota".


2013.06.05

opublikował:

Zobacz teledysk De Mono z Mariką (wideo)

Teledysk zarejestrowano podczas kwietniowego koncertu zespołu De Mono w Sali Kongresowej. Gościnnie na scenie zaśpiewała wówczas Marika – jedna z najpopularniejszych obecnie artystek młodego pokolenia.

W teledysku możemy zobaczyć co działo się w Sali Kongresowej 19 kwietnia 2013 roku oraz to, co działo się w kulisach.

                                                

Dobrze pamiętam i cenię twórczość Andrzeja Krzywego z okresu, kiedy występował w zespole Daab i Sędzia Dread. Reggae’owa koncepcja albumu De Mono „Spiekota” jest według mnie świetnym pomysłem. Bardzo ucieszyła mnie propozycja współpracy z chłopakami, tym bardziej, że zaśpiewaliśmy piękną, klasyczną kompozycję, a praca w studiu i występ w Sali Kongresowej dostarczyły nam wszystkim dużo frajdy i zabawy – tak o współpracy z zespołem De Mono mówi Marika, która dała się poznać jako niezwykła wokalistka i prowadząca „The Voice Of Poland”.

Marika wniosła do płyty dużo lekkości i reggae’owej energii. To wspaniała artystka młodego pokolenia, która swoją charyzmą rozgrzała Kongresową a piosenka „Wzejdę polnym makiem” zyskała drugą młodość. Klip, który nagraliśmy pokazuje pozytywne emocje jakie towarzyszyły naszemu występowi w Kongresowej –komentuje Andrzej Krzywy.

Płyta „Spiekota” (wydana w maju 2012 roku) zawiera hity lat 60 i 70., przy których członkowie De Mono dorastali, i które miały ogromny wpływ na ich kształtującą się wtedy wrażliwość muzyczną. Piosenki zostały zaaranżowane na nowo i nagrane z największymi gwiazdami polskiej alternatywnej sceny reggae.

                                                   

Polecane

Share This