Zobacz trailer dokumentu poświęconego Wu-Tang Clanowi

Grupa świętuje w tym roku 25-lecie debiutu.


2018.11.08

opublikował:

Zobacz trailer dokumentu poświęconego Wu-Tang Clanowi

foto: kadr z wideo

Wu-Tang Clan zapowiedzieli film dokumentalny „For The Children: 25 Years of Enter The Wu-Tang (36 Chambers)”. Produkcja poświęcona debiutanckiemu albumowi grupy „Enter The Wu-Tang (36 Chambers)” będzie mieć swoją premierę w najbliższy piątek. Póki co w sieci możemy zobaczyć zwiastun, w którym obok członków grupy wypowiadają się A$AP Rocky i A$AP Ferg.

Klasyczny debiut Wu-Tang Clanu może się pochwalić obecnością w licznych prestiżowych zestawieniach. W 2003 roku Rolling Stone umieścił go na 386. pozycji na liście 500 najważniejszych albumów w historii, płyta znalazła się na 22. pozycji zestawienia najlepszych płyt lat 90. magazynu Spin z 2005 roku, dwa lata wcześniej na 36. pozycji analogicznej listy umieścił ją Pitchfork. Wydawnictwo znalazło się także m.in. na opublikowanej w 2003 przez New Musical Express liście najlepszych płyt w dziejach, plasując się na 82 miejscu.

Dokument poświęcony „Enter The Wu-Tang (36 Chambers)” nie jest jedyną produkcją szykowaną przez Wu-Tang Clan. RZA pracuje nad serialem poświęconym grupie. Planowana na 10 odcinków produkcja ma się pojawić w 2019 roku. Więcej na jej temat pisaliśmy tutaj.

Polecane

Share This