Zrobił karierę w Niemczech – teraz debiutuje w wytwórni Malika Montany. Kronkel Dom z pierwszym singlem w barwach GM2L

Jeden z numerów zespołu Kronkel Doma na blisko 200 milionów wyświetleń na YouTube


2021.07.30

opublikował:

Zrobił karierę w Niemczech – teraz debiutuje w wytwórni Malika Montany. Kronkel Dom z pierwszym singlem w barwach GM2L

Malik Montana niczym Kanye West dba o to, by o nim i jego działalności mówiło się niemal bez przerwy. W ostatnich dniach dostajemy sporo informacji na temat kolejnych uczestników gali jego federacji MMA High League, dziś czas na wieści stricte muzyczne. Szeregi GM2L zasilił Kronkel Dom, urodzony w Polsce, ale mieszkający przez lata w Niemczech raper.

Dziś Kronkel Dom debiutuje w barwach GM2L numerem i klipem „Criminal”.

Kronkel Dom większość swojego życia spędził w Niemczech, dokąd wyjechał z mamą w wieku sześciu lat. W zeszłym roku postanowił jednak wrócić do ojczyzny i już z Warszawy wypuścił ostatni singiel pt. „AHU!” Przy powstawaniu tego utworu współpracował z Deemzem oraz NOCNYM.

Swoją przygodę z muzyką urodzony w Brodnicy raper zaczynał w Dortmundzie z powołaną wspólnie z Miami Yacine, Despo i Malakesem grupą Mile High Club. W 2016 stworzony przez Kronkela dla Miami Yacine utwór „Kokaina” stał się w Niemczech wielkim hitem, osiągając prawie 200 milionów wyświetleń na YouTube. Raperzy tworzyli potem razem kolejne hitowe numery jak „Bon Voyage”.

Pierwsze solowe kawałki Kronkela natychmiast sprawiły, że zwrócił na niego uwagę cały niemiecki rynek. W 2018 roku ukazała się EP-ka „Cuzi Allo!?” z utworem „Nase Voll”, który był bardzo popularny w serwisach streamingowych. W 2020 roku raper wydał swój debiutancki album pt. „Cafe Kronkel”. Teraz przyszedł czas na kolejny krok i dołączenie do Gm2l.

Przypominamy, że do grona reprezentantów GM2L obok Malika należą Alberto, Josef Bratan, Bibić, Kazior i Francuz Mordo. Jak oceniacie rooster labelu Malika Montany?

Polecane

Share This