Żurom usłyszał zarzuty. Grozi mu 12 lat więzienia


2018.10.25

opublikował:

Żurom usłyszał zarzuty. Grozi mu 12 lat więzienia

No to na razie – pisał na facebookowym profilu Żurom w nocy z poniedziałku na wtorek. Artysta i przedsiębiorca był wówczas na lotnisku im. Fryderyka Chopina, skąd udawał się do Amsterdamu, z którego miał polecieć do Ameryki Północnej. Zamiast do samolotu Żurom wsiadł jednak do samochodu funkcjonariuszy CBŚP, a następnie trafił do aresztu.

Żurom jest jednym z dziewięciu podejrzanych w sprawie o obrót narkotykami i wymuszenia rozbójnicze. Inicjator akcji „Stop pomówieniom” został we wtorek przesłuchany przez prokuratora. Andrzejowi Ż. zarzuca się „obrót znaczną ilością środka odurzającego, około kilogramem haszyszu” w okresie między 10 a 24 stycznia tego roku oraz „usiłowanie dokonania wymuszenia rozbójniczego celem doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem”. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności. – Według śledczych Żurom ma związek z pobiciem mężczyzny w celu wymuszenia od niego 80 tysięcy złotych – informuje RMF24.pl.

Żurom nie przyznaje się do zarzuconych mu czynów. Prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w w postaci trzymiesięcznego aresztu. Artysta może wyjść za kaucją. W serwisie Zrzutka.pl trwa akcja zbierania pieniędzy na pomoc prawną dla niego. Z potrzebnych 100 tysięcy PLN od środy zebrano zaledwie 96 PLN. Organizatorzy zrzutki zapewniają, że Żurom został pomówiony.

Tagi


Polecane


Share This