ZZ Top nie zagrają na Ursynaliach

Jest oświadczenie zespołu, czekamy na oświadczenie organizatora.


2013.05.26

opublikował:

ZZ Top nie zagrają na Ursynaliach

ZZ Top zmuszeni są odwołać swój czerwcowy koncert w Warszawie. Grupa opublikowała oficjalny komunikat, w którym czytamy:

Żałujemy, że nie będziemy mogli przyjechać do Warszawy w przyszłym miesiącu. Każdą dotychczasową wizytę w Polsce wspominamy bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że uda się tu kiedyś wrócić„.

Przedstawiciel zespołu zauważył, że zespół musiał wstrzymać niektóre inne występy, by włączyć koncert na Ursynaliach do rozpiski trasy:

Poszanowanie dla umów koncertowych jest w tym biznesie sprawą oczywistą, i dotyczy to każdego kraju, w którym ZZ Top się kiedykolwiek pojawili. Żałujemy, że fani w Warszawie nie będą mogli zobaczyć kapeli na żywo, ale w sytuacji, gdy promotor nie wywiązał się z kontraktu, nie mieliśmy wyboru [i musieliśmy anulować występ]”.

Oto oryginalne oświadczenie zespołu:

We are disappointed that we will not be coming to Warsaw to perform next month. We`ve only had very positive experiences whenever we`ve played in Poland and look forward to performing there again in the future.” A representative for the band pointed out that other projected tour dates had to be deferred in order to build the Ursynalia date into ZZ Top`s touring schedule, adding, „Honoring the terms of performance contracts is fundamental to the touring business in every country in which ZZ Top has ever appeared. We regret that the band`s fans in Warsaw will not be able to see them there next month but we had no choice in the matter in light of the promoter`s non-compliance.

Po g. 22.00 pojawiło się również oficjalne oświadczenie Organizatorów. Przytaczamy je w całości:
Z przykrością potwierdzamy, że koncert ZZ Top na Ursynaliach 2013 niestety nie odbędzie się.

Chcemy oświadczyć, że podjęliśmy wszelkie możliwe sposoby aby doprowadzić do koncertu tej Kultowej Grupy. Byliśmy dumni z faktu, iż po tylu latach zespół wyraził chęć zagrania na Ursynaliach. Dzisiejsza decyzja ZZ TOP to wielka strata nie tylko na atrakcyjności naszego festiwalu ale także finansowa. Negocjowaliśmy do dziś warunki kontraktu zaproponowane przez zespół. Nasze negocjacje i propozycje jak widać w oświadczeniu zespołu nie znalazły pozytywnego finału.

Wszystkich tych, którzy liczyli na koncert ZZ TOP gorąco przepraszamy. W formie rekompensaty, dla wszystkich osób które kupiły bilety na trzeci dzień imprezy gwarantujemy, że będą mogły zakupić karnet na edycję 2014 za 50% jego wartości.

Szczegóły podamy w późniejszym terminie.

Z poważaniem,

Sztab Organizacyjny Ursynalia 2013

Polecane

Share This