Eminem – "The Marshall Mathers LP 2"


2013.11.04

opublikował:

Eminem – "The Marshall Mathers LP 2"

„The Marshall Mathers LP 2”, nowy album ikony rapu Eminema, jest obecnie najlepiej sprzedającym się albumem w USA, debiutując na pierwszym miejscu listy przebojów Billboardu, po sprzedaniu 792,000 kopii w pierwszym tygodniu od premiery (druga najlepsza sprzedaż w tym roku). Dodatkowo, „The Marshall Mathers LP 2” oraz singiel “The Monster” z gościnnym udziałem Rihanny dotarł na szczyt iTunes. Wraz z sukcesem najnowszego albumu, dużą popularnością ponownie zaczęły cieszyć się poprzednie wydawnictwa Eminema, które również znalazły się w notowaniu Billboard Top 200.

Na liście przebojów znalazły się jednocześnie cztery utwory w TOP 20, osiągnięcie, które udało się ostatnio jedynie The Beatles w maju 1964 roku.

2 listopada Eminen wystąpił w programie „Saturday Night Live”, wykonując „Berzerk” (z gościnnym udziałem Ricka Rubina) oraz „Survival” razem ze Skylar Grey. Następnego dnia zachwycił wszystkich swoim wykonaniem “Rap God” podczas YouTube Music Awards, gdzie przez blisko 6 minut rapował w zaskakującej prędkości bez przerw. 4 listopada pojawił się w “Town Hall”, gdzie udzielił wywiadu dla swojej stacji radiowej Shade 45. W ostatnią niedzielę Eminem wystąpił w Amsterdamie podczas gali MTV European Music Awards, gdzie otrzymał nagrodę dla Globalnej Ikony oraz Najlepszego Wykonawcy Hip Hop.

{reklama-hh}

„The Marshall Mathers LP 2” jest już siódmym albumem w karierze Eminema, następnym po Recovery z 2010 roku, który sprzedał się już w nakładzie ponad 7,2 milionów egzemplarzy, i na którym znalazły się takie przeboje jak „Not Afraid” oraz „Love The Way You Lie”. Album był pierwszym krążkiem w historii, który uzyskał status platynowej płyty wyłącznie w sprzedaży cyfrowej. Eminem sprzedał już ponad 80 milionów płyt na całym świecie.

Tagi


Polecane

Share This