NATALIE IMBRUGLIA – „Glorious: The Singles 1997-2007”

Natalie Imbruglia postanowiła podsumować dziesięć lat swojej twórczości

2008.01.15

opublikował:


NATALIE IMBRUGLIA – „Glorious: The Singles 1997-2007”

Do Pani Natalie mam bardzo melancholijne podejście. Jej muzyka, a w szczególności dwa numery: „Torn” i „Smoke”, kojarzą mi się jeszcze z prehistorycznymi czasami brylowania kaset w naszych powszechnych-domowych radiomagnetofonach. Dwa przywołane kawałki znalazły się niegdyś na składaku mojego autorstwa – zgrywanego z radia i wałkowane były przez moje – jeszcze wtedy niewinne i nieobyte uszy, raz za razem.

Gdy teraz, za sprawą jej 10-letniego zbioru singli, pojawiła się okazja do skonfrontowania teraźniejszych gustów, z tym co mój muzyczny smak prezentował sobą w zamierzchłych czasach – jednak ta nostalgia wygrywa i łezka w oku się kręci. Oczywiście reszta, której słyszeć mi dane nie było i z którą zmierzyć się musiałem dopiero teraz – zupełnie na świeżo, pozostawia wiele do życzenia i wręcz wywołuje uśmiech pobłażania na licu, niżby miało choć troszkę połechtać jakieś pozytywne doznanie estetyczne. Prócz zawartych tutaj tytułowych singli, znalazły się także i to nawet w liczbie pięciu – kompozycje premierowe, które jakoś specjalnie nie podnoszą standardu umuzykalnienia tej kobietki.

Ta kompilacja to jej takie dossier, z uwzględnieniem: „kiedyś”, „teraz” i z lekka prognozując na przyszłość – z tym, że w jej przypadku jakość wykonań z upływem czasu działa na wspak.

Lista kawałków:1. Glorious  

2. Counting Down the Days  

3. Torn  

4. Wrong Impression  

5. Smoke  

6. Shiver  

7. Wishing I Was There  

8. That Day  

9. Big Mistake  

10. Beauty on the Fire  

11. Be with You  

12. Amelia  

13. Against the Wall  

14. Stuck on the Moon

Polecane

Share This