1 NA 1: Artur Rawicz vs Skubas

"Nie wstydzę się tego, że moje płyty można przyporządkować do zachodnich wzorców".

2015.03.22

opublikował:


1 NA 1: Artur Rawicz vs Skubas

Połączenie jakiejś osobistej, czyli unikalnej treści, w zestawieniu z pewnymi gatunkami czy odmianami gatunku, daje często nowy gatunek – tłumaczy w rozmowie z Arturem Rawiczem Skubas. Nie wiem, czy jest tak w przypadku moich płyt, bo to można przyporządkować do pewnych zachodnich wzorców i wcale się tego nie wstydzę, bo trzeba się czymś inspirować. Natomiast w mojej głowie, w moim odczuciu te płyty są w jakiś sposób unikalne – dodaje.

Spotkaliśmy się ze Skubasem w związku z publikacją klipu do utworu „Brzask” . Tytułowa piosenka z drugiego albumu artysty jest jednocześnie częścią projektu „Dilmah: W rytmie natury”. Przedstawiona w klipie historia to wzruszająca opowieść o relacji ojca i syna, osadzona w surowych realiach lat osiemdziesiątych. Zimowa wyprawa na łono natury jest dla nich unikalną okazją do wzmocnienia tej szczególnej męskiej więzi, która łączy ojca z synem.

„W rytmie natury” to przedsięwzięcie mające na celu odwzorowanie naturalnego cyklu przyrody. Cztery piosenki obrazujące pory roku to cztery odmienne wizje – każdą z nich realizuje od początku do końca inny artysta. Skubas odpowiadał za zimową odsłonę projektu, wcześniejsze są dziełem Mikromusic i Meli Koteluk.

 

 

Polecane

Share This