adaś.: „Określenie ‚tiktoker’ kojarzy się ludziom pejoratywnie”

Autor hitu "Dessous" gościem nowego odcinka 1 NA 1.

2022.11.20

opublikował:


adaś.: „Określenie ‚tiktoker’ kojarzy się ludziom pejoratywnie”

fot. P. Tarasewicz

Internetowi twórcy coraz chętniej zajmują się muzyką. Jednym idzie lepiej, innym gorzej. adaś. bez wątpienia zalicza się do tej pierwszej grupy, ponieważ mimo krótkiego stażu już ma na koncie hit. Jego „Dessous” odtworzono na Spotify ponad 5 mln razy.

Goszcząc przed naszą kamerą, adaś. zdradza, że muzyką zajmuje się mniej więcej rok i dotychczas stworzył zaledwie siedem utworów. Pięć z nich ujrzało już światło dzienne w formie singli. Jeden – jak pisaliśmy – „nabił” już ponad 5 mln streamów. Całkiem nieźle.

Samo „Dessous” trafiło do sieci w maju, ale dopiero kilka dni temu pojawił się teledysk towarzyszący tej piosence. Twórca promuje tym singlem internetową akcję #JESTEM, wspierającą działalność Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. „Dessous” to utwór, który stał się viralem na TikToku. Tekst utworu skłonił wielu młodych ludzi do otwartego mówienia o swoich problemach psychicznych.

adaś. nagrywając piosenkę nie miał świadomości, że może mieć realny wpływ na poszerzenie świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, uświadamiając młodzieży, że zwrócenie się o pomoc jest czymś zupełnie naturalnym. Do trendu na TikToku dogrywają się setki ludzi, którzy już nie boją się powiedzieć, że mają czarne myśli. adaś. od momentu premiery piosenki otrzymał mnóstwo wiadomości prywatnych od osób, które dzieliły się z nim swoimi historiami. Artysta postanowił popularność utworu przekuć w coś dobrego.

Dochód z teledysku zostanie przeznaczony na działalność Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Wraz z jego publikacją uruchamiamy akcję społeczną w social mediach pod hasłem #JESTEM, która ma na celu uświadomić młodym ludziom, że nie są osamotnieni w swoich problemach, a proszenie o pomoc w tym zakresie nie jest powodem do wstydu.

Polecane

Share This