21 All Stars – „Powinnaś być ze mną”


2009.12.22

opublikował:

21 All Stars – „Powinnaś być ze mną”

Po sukcesie „Pray 4 Love” oraz „Radio Song” zespołu Afromental oraz po singlach „Jak To!?”, „My” i „25” w wykonaniu Ten Typ Mes, panowie powracają wraz z czołowymi polskimi muzykami jako 21 Allstars w hicie 2010 roku: „Powinnaś Być Ze Mną”. Piosenka powstawała na przestrzeni 2006 i 2009 roku i posiada własną historię, po części zobrazowaną w teledysku do utworu. Singiel zmiksowany został przez Marka Piotrowskiego, zmasterowany przez Jacka Gawłowskiego, a wyprodukowany przez Piotra Turka. Motyw przewodni gitary wymyślił Łozo, zaś finalnie zagrał Tomson. Refreny wymyślił Łozo i Piotr Turek, zaśpiewał natomiast Łozo z Tomsonem. Zwrotkę Tomsona napisał Ten Typ Mes, który pomógł również w tworzeniu tekstu Martiny.

”Powinnaś Być Ze Mną” to utwór pochodzący ze ścieżki dźwiękowej do najbardziej „porąbanej” komedii roku 2010 „Fenomen” nagranej podobnie jak teledysk „Powinnaś Być Ze Mną” w technologii 4k najnowocześniejszą z obecnie znanych kamer – Red One, z udziałem, m.in.: Alessandro Bertolucci, Jana Nowickiego, Łukasza Nowickiego, Ewy Hornich, Moniki Dryl, Ostap Stupka, Przemysława Cypryańskiego, Elżbiety Okupskiej i Rafała Cieszyńskiego. Więcej na: http://www.fenomenfilm.pl/. Premiera filmu w 2010 roku.

„Powinnaś Być Ze Mną to piosenka, która powstała pewnego sobotniego popołudnia, a każdy z tworzących ją muzyków miał na myśli kobietę, która jest z innym mężczyzną, ale nie powinna. Przez kolejne lata utwór wzbogacany był żywymi instrumentami, pozostawiając jednak do końca surowym i unikalnym w swym brzmieniu – pierwsza wersja zawierała olbrzymią dawkę emocji, którą pragnęliśmy zatrzymać, pomimo ciągłych udoskonaleń technologicznych i komercyjnych wymogów. Sądzę, że dzięki temu powstał utwór będący hitem łatwo zapadającym w pamięć, ale również piosenka nietypowa pod względem brzmienia, tematyki i wyrażanych emocji” – podsumował Piotr Turek, producent muzyki i reżyser teledysku.

Więcej informacji na:

www.myspace.com/piotrturek

www.youtube.com/piotrturek

Alkopoligamia.com o kawałku i klipie „Powinnaś być ze mną”:

Kilka lat temu producent i muzyk 21 (czyli Turas) zgłosił się do swoich ziomów Łoza, Tomsona i Mesa o przykrycie warstwą tekstową swojego nowego bitu. Kiedy wydawało się, że projekt okaże się jednym z wielu niewydanych „kawałków nagranych w nietypowym składzie” okazało się, że sprawa ponownie rusza w 2009r.

Mimo kontrowersyjnego składu Mes nie odmówił wsparcia znajomych, wymienił zwrotkę, upewnił się, że z utworu znika Ola Szwed (kilka lat temu wokalne odkrycie 21, dzisiaj… już nie) i wkroczył, niczym za czasów „Kodexu”, do mainstreamowej gry.

Krucjaty przeciwko pustemu konsumpcjonizmowi (oraz gwałceniu języka polskiego nowomową w stylu psycholożka, prezydentka itp.) ciąg dalszy. Cieszy nas również, że młoda wokalistka Martina świetnie wyczuła klimat i przekaz pozornie trywialnego numeru „Powinnaś być ze mną”.

Nie musicie lubić takiego r&b (my jaramy się klawiszami Marusia z Sistars) ale, jak mówi Mes „Może dzięki takiej zwrotce będącej koniem trojańskim w stacjach, do których nikt nie chce wpuszczać myślącej muzyki coś uda się zmienić, podważyć, przemycić.”

Na historię z filmem „Fenomen”, do którego „doklejono” kawałek Mes nie miał już żadnego wpływu. Zaufany producent Piotr Turek zaręczył jedynie, że obraz ten „jest dobry”.

Polecane

Share This