ADA SZULC – "Big Love"


2012.01.18

opublikował:

ADA SZULC – "Big Love"

„Big Love” jest debiutem reżyserskim Barbary Białowąs (scenariusz, reżyseria), która do tej chwili realizowała głównie etiudy i filmy dokumentalne.

Jak mówi sama autorka, „Big Love” to antyromantyczna opowieść o wielkiej miłości…

Emilia ma 16 lat, gdy poznaje o siedem lat starszego przystojnego Maćka. Chłopak otwiera przed niewinną dziewczyną świat miłości i namiętności. Wkrótce Emilia porzuca rodzinny dom, by zamieszkać z ukochanym. Chłopak imponuje wychowanej bez ojca dziewczynie. Emilia dojrzewa w związku i z wpatrzonej w Maćka dziewczyny przeistacza się w piękną świadomą siebie i ciekawą świata młodą kobietę. Zaczyna śpiewać w zespole, co zawsze było jej największym marzeniem. Pierwsze sukcesy dodają Emilii pewności siebie. Wkrótce wokół niej zaczynają pojawiać się nowi mężczyźni. Maciek nie może pogodzić się z niezależnością Emilii, czuje, że traci nad nią władzę. Namiętne love story przeistacza się w toksyczną miłość, która uzależnia jak narkotyk i nieuchronnie prowadzi do dramatycznego finału. 

Zanim film trafi do kin w sklepach pojawi się płyta z muzyką i piosenkami z filmu. Autorem muzyki do obrazu jest Mariusz Szypura, znany z formacji Silver Rocket czy z projektu „Tesla” z gościnnym udziałem m.in. Tomka Makowieckiego czy Moniki Brodki.

Piosenkę wiodącą BIG LOVE oraz pozostałe piosenki do filmu zaśpiewała Ada Szulc, o której zrobiło się głośno dzięki programowi „X Factor”, w którym zajęła trzecie miejsce. Nagranie piosenek do obrazu Barbary Białowąs to jej pierwszy profesjonalny kontakt z filmem.

Płyta zostanie wzbogacona piosenkami inspirowanymi filmem i będą to utwory m.in. Mazzy Star, Sparklehorse, Sonic Youth.

 

Proponowana tracklista:

Ada Szulc – Big Love

Ada Szulc – Kiss Me, Kiss Me

Ada Szulc – Soul For Sale

Mariusz Szypura – Pozytywka

L. Stadt – Gore

L. Stadt – Charmin Lola

Loco Star – In Music We Trust

Olivia Livki – Tennis Rocket

Silver Rocket – New Yorker

Acid Drinkers –  Solid Rock

Gra Pozorów – Myself

Mazzy Star – Fade Into You

Sparklehorse – Come On In

Sonic Youth – Bull In The Heather

 

Płyta dostępna będzie od 31 stycznia 2012.

Polecane

Share This