ALONE – „Time Stop”


2011.11.24

opublikował:

ALONE – „Time Stop”

Zespół ALONE powstał w 2006 roku w Łodzi z inicjatywy Jacka Strzelczyka (dRoW), który mimo klasycznego wykształcenia muzycznego postawił sobie za cel założenie grupy wykonującej muzykę z pogranicza metalu i elektroniki.

Na ogłoszenie umieszczone w Internecie odpowiedzieli: Piotr Antoniak (Lestat), Marcin Szczepański (Lilith) oraz charyzmatyczny wokalista Łukasz Ociepa (Flame). Do formującego się składu dołączył klawiszowiec – Sławomir Waśniewski (Slam) i perkusista – Maciej Morawski (Loki), który dość szybko zrezygnował na rzecz gry jako muzyk sesyjny. Jego miejsce zastąpił Artur Sejpt.

W tym składzie zespół zaczął występować w Łodzi zyskując popularność wśród lokalnych mediów. W roku 2008 grupa wygrała konkurs ‘Rytmy Łodzi’. Wygrana została w całości przeznaczona na nagranie debiutanckiego krążka nad którego produkcją czuwał Paweł Marciniak – na co dzień związany z Varius Manx. Niestety w zespole zaczęło dochodzić do pierwszych konfliktów i szeregi grupy opuszczają Szczepański i Waśniewski. Do ALONE dołączył basista zespołu Redrum – Jacek Kowalczyk (X), który dość szybko jednak odszedł z powodów osobistych.  Na skutek licznych problemów wewnętrznych w 2009 roku z zespołem pożegnał się Lestat.

Dla ALONE był to moment przełomowy. Zespół zaczął grać koncerty na terenie całego kraju i zdobywać nagrody i wyróżnienia (Riff Festiwal 2010″ / Wrocław, „Global Battle of the Bands” / Gdynia). Pomimo dobrej passy, ze względów osobistych, formację zdecydował się opuścić basista – Jacek (X). Szybko zastąpił go Łukasz Jerzykowski (Jezzy), który wniósł do kapeli wyrazistość i charakter, a kompozycje stały się bogatsze muzycznie. Dobra passa trwała – utwór ‘Neither Am I’ został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do filmu ‘Wojna Żeńsko-Męska’.

W październiku 2011 do ALONE dołączył Marek Jabłoński (Maro), który razem z zespołem TLV odbywał próby w studio należącym do ALONE. Mimo swojego młodego wieku Marek bardzo szybko odnalazł się w nowej roli, a dotychczasowe kompozycje zyskały nowy wymiar dzięki energii gitarzysty, którego talent docenił m.in. Glaca (Sweet Noise, My Riot).

Po zmianach personalnych grupę ALONE obecnie tworzą: Jacek Strzelczyk, Łukasz Ociepa, Artur Sejpt, Jacek Jerzykowski oraz Marek Jabłoński.

ALONE przygotowuje się do wydania drugiego albumu, który promuje singiel  ‘Time Stop’. Teledysk do singla został zrealizowany przez Mania Studio znane ze współpracy z takimi artystami, jak: Behemoth, Coma, Happysad, itp.

30 listopada 2011 ALONE wystąpią w klubie Stodoła jako support przed JELONKIEM, który promuje obecnie swój album ‘Revenge’

O teledysku do „Time Stop”:

Zdjęcia zostały zrealizowane w Warszawie oraz Łodzi. Za efekt końcowy odpowiada MANIA STUDIO (www.maniastudio.pl). W klipie gościnnie wystąpiła Justyna Marta Grodzka.Za pomoc w realizacji zdjęć na lodowisku dziękujemy IKEA PORT ŁÓDŹ oraz HDstudios.

Tagi


Polecane

Share This