Bauagan feat. KaCeZet – "Myśl, rób groove" – klip

Share Tweet Teledysk „Myśl, rób groove” z gościnnym udziałem KaCeZeta,


2011.12.17

opublikował:

Bauagan feat. KaCeZet – "Myśl, rób groove" – klip

Teledysk „Myśl, rób groove” z gościnnym udziałem KaCeZeta, jest drugim singlem promującym album „Nocni łowcy” zespołu Bauagan.

Gdy niebo śpi już w najlepsze, niektórzy nadal nie mogą zmrużyć oka.

Gdy zegar – po północy – tyka coraz wolniej, im nie doskwiera bezsenność.

Gdy w nocy śnisz spokojnie, oni wciąż grają…

Nocni łowcy.

Sześciu dźwiękowych ekscentryków. Norbullo, MadMajk, Szupla, Rufuzz, Jabcok i Trębacz. Kontrabas, wokal, elektronika, perkusja, trąbka i piano. Rytmy, melodie i dźwięki. Głos, odgłos i pogłos. Rozimprowizowany, transowy labirynt tonów. Wypadkowa miejsc, chwil i myśli; brzmień, stylistyk i wpływów.

Bałagan?

BAUAGAN!

Powstały z inicjatywy Norbulla projekt muzyczny, któremu obce są wszelkie normy i zasady. Biorąc swój początek z przyjacielskich spotkań scenicznych, Bauagan Mistrzów (jak podówczas się nazywał) zaczął żyć własnym życiem. Balansując na granicach twórczego rozgardiaszu – budując mosty pomiędzy gatunkami, zmieniając skład i instrumentarium – warszawski kolektyw nigdy nie osunął się w chaos. Kipiące pomysłami jam sesje w Aurorze i Pruderii, energetyczne koncerty w krajowych i zagranicznych klubach, studyjne nagrania i regularne próby. Wszystko to, złożyło się na debiutancki album, który w 2008 roku ujrzał światło sklepowych jarzeniówek. „Plac Zabaw” wprowadził do muzycznej terminologii nowe określenie – międzystyl. Bauaganiarzy wprowadził natomiast w nowy etap prac.

Trzy lata myślenia, mówienia i robienia, dały w efekcie groove. Zapisany na krążku wynik radosnego, rozimprowizowanego dodawania. Jazzowe wolnomyślicielstwo i elektroniczna energia. Reggae`owa pulsacja i hip-hopowa bezkompromisowość. Błąkając się po rubieżach dźwiękowego globu Norbullo, MadMajk, Szupla, Rufuzz, Jabcok i Stefan odkryli i wypracowali już wiele. Pochodzące z różnych stron muzycznego światka, fanty zamknęli w dwunastu spójnych, świeżych kompozycjach na albumie „Nocni łowcy”.

Więc włącz się.

Dostrój się na Twoją, właściwą częstotliwość.

Polecane

Share This