CMY FEAT. YUKI KARAOKE – „Kim Zonk Funk”


2010.01.12

opublikował:

CMY FEAT. YUKI KARAOKE – „Kim Zonk Funk”

POSŁUCHAJ UTWORU „KIM ZONK FUNK” – KLIKNIJ NA POWYŻSZE ZDJĘCIE

Cmy to duet, który tworzą Milton Waukee (producent, instrumentalista) oraz Jorge Saxon (DJ, gramofonista). Zespół powstał w roku 2001 i od początku przyjął założenie, by nie przyjmować żadnych założeń muzycznych. Podstawą działania duetu jest totalna wolność artystyczna, niezależność – zarówno od oczekiwań wytwórni płytowych jak i samych odbiorców muzyki.

Dotychczasowe płyty Ciem: „Eclipse” (2003) i „Foggy Style” (2005) zdradzają inklinacje muzyków w kierunku quasi-instrumentalnego hip-hopu, jazzu i szeroko pojętej elektroniki. Cmy umiejętnie żonglują czarnymi krążkami, w winylową tkankę wplatając solidną dawkę beatu i żywego instrumentarium.

Najnowsza płyta „Kim Zonk Funk” (Jazzda Music, 2010) potwierdza charakterystyczny, mglisty, „ćmowaty” styl poczynań duetu, wzbogacony udziałem zaproszonych gości (Marcin Wasilewski, Yuki Karaoke, Bianca Glazebrook, Ewa Lewandowska, Artur Twarowski, Paulina Młynarska i Michael Moritz).

Ciekawostką jest fakt, że przez pierwszych 7 lat działalności duetu, muzycy nie ujawniali swoich prawdziwych tożsamości, wplątując słuchaczy w przemyślaną grę, dzięki której udało się Ćmom uniknąć jakichkolwiek uprzedzeń w odbiorze. Dopiero w 2008 roku okazało się, że Milton Waukee to tak naprawdę Yaro (producent muzyczny takich hitów jak „Rowery Dwa”, „Olewka”, „Zakręcona” czy „Lepszy Model”), a Jorge Saxon to DJ George (grający na co dzień z takimi wykonawcami jak Buldog, Kasia Klich czy Galapagos Manufacture).

Informacja dodatkowa:

Oficjalna nazwa zespołu to „Cmy”, bez polskiego „ogonka” nad „C”.

Płyty „Kim Zonk Funk” możesz posłuchać w całości i kupić za pośrednictwem strony http://cmymusic.bandcamp.com/

Polecane

Share This