MARINA – „Hard Beat”

Share Tweet Debiutancki album MaRiny „HardBeat” będzie miał swoją premierę 


2011.10.12

opublikował:

MARINA – „Hard Beat”

Debiutancki album MaRiny „HardBeat” będzie miał swoją premierę  już 5 listopada. Singlem promującym płytę jest utwór „Electric Bass”, do którego powstał teledysk.

Na płycie znajdzie się 11 utworów oraz intro. Obok tanecznych, parkietowych hitów, znajdziemy kilka pozornie delikatniejszych utworów, które jednak w ciągu chwili potrafią przeistoczyć się w industrialny, dubstepowy groove. Marina przyznaje się do inspiracji takimi gatunkami jak electro, dancepop, dubstep, r`n`b i trip hop. Mimo widocznej różnorodności stylistycznej album jest bardzo spójny i świadczy o dojrzałości muzycznej Artystki. Marina  w bardzo inteligenty sposób połączyła wszystko to, co nowoczesne we współczesnym popie, sięgając jednocześnie po brzmienia bardziej awangardowe i wyrafinowane. Płyta jest w całości anglojęzyczna.

Producentem albumu „HardBeat” jest Rafał Malicki, współkompozytorką utworów Marina Łuczenko,  autorką słów Maja Łuczenko.


BIO

Wokalistka, kompozytorka, aktorka. Absolwentka szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Marina Łuczenko urodziła się 3 lipca 1989 roku na Ukrainie w mieście Winnica. 2 lata później, wraz z rodzicami przeprowadziła się  do Polski, skąd pochodzą jej dziadkowie. W wieku pięciu lat zdobyła swoją pierwszą nagrodę na  Międzyszkolnym Festiwalu  w Stalowej Woli. Przez kolejne 3 lata  z rzędu zdobywała I miejsce na tymże festiwalu. Wówczas  rodzice, na życzenie Mariny, zgłosili ją  na Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej w Częstochowie. Marina zdobyła tam  II miejsce, co było  jej pierwszym poważniejszym osiągnięciem. Od tamtej pory Marina zgromadziła już na swoim koncie ponad 20 nagród za osiągnięcia muzyczne przyznawanych  jej w kraju i za granicą.

W  1999 roku zaczęła się przygoda Mariny z aktorstwem. To, obok muzyki, jej druga wielka pasja . Marina wzięła udział w   programie „Szansa na Sukces”, w którym gościem specjalnym była Hanna Banaszak. Po tym wydarzeniu,  zaproszono ją na casting do filmu  „Ballada o Zabójcach”  w reżyserii Waldemara Krzystka. Marina dostała w nim rolę  małej dziewczynki i zagrała u boku wybitnych  polskich aktorów – Zbigniewa Zamachowskiego i Mariana Opani. W filmie wykorzystała także swoje możliwości wokalne śpiewając fragment piosenki Kazika.

Rok później wygrała  ogólnopolski casting do pierwszego odcinka programu  „Droga do Gwiazd”, w którym zaśpiewała piosenkę Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”.

 W wieku 15 lat spełniło się jej kolejne, wielkie marzenie. Marina wygrała casting  do roli Julii w musicalu „Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza. Wymarzona rola stała się bezpośrednim powodem jej przeprowadzki do Warszawy, gdzie przez kolejne 2 lata grała w teatrze Buffo  zdobywając warsztat i doświadczenie.

Kolejnym, przełomowym i niezwykle ważnym etapem w życiu Mariny  było zakwalifikowanie  się spośród ponad 7 tysięcy zgłoszeń  z 37 krajów świata na festiwal „New Wave” ( Łotwa 2007). Marina jako reprezentantka  Polski, niespodziewanie dla niej samej, dostała się do ścisłego finału. W konkursie otrzymała prestiżowe III miejsce (nagroda pieniężna w wysokości 20.000 dolarów), wyróżnienie specjalne w postaci kontraktu płytowego od niemieckiego oddziału wytwórni Universal Music  ( który to kontrakt ostatecznie odrzuciła z powodu zbyt restrykcyjnych warunków ) oraz przede wszystkim nagrodę specjalną ufundowaną  przez legendę rosyjskiej sceny rozrywkowej – Ałłę Pugaczową. Rosyjska diva, pod wrażeniem talentu Mariny, ufundowała nagrodę w wysokości 50.000 dolarów przeznaczoną na dalszy rozwój muzyczny  polskiej artystki.

Podczas występu finałowego festiwalu „New Wave”  Marina, razem z pozostałymi  finalistami, miała zaszczyt  zaśpiewać na jednej scenie u boku Steviego Wondera.

Niedługo potem, stacja TVN zaprosiła Marinę  do udziału w  VII edycji  „Tańca z Gwiazdami” (2008). Mimo że Marina zdecydowanie nie czuła się gwiazdą, zaproszenie przyjęła z radością traktując je jako wielkie wyróżnienie i kredyt zaufania. W programie  doszła do 5 odcinka, a w kolejnym wystąpiła już gościnnie śpiewając piosenkę z repertuaru Arethy Franklin „Respect” przy akompaniamencie orkiestry Szymusia.

Kolejną przygodą Mariny z aktorstwem było  wystąpienie w serialu „39 i pół” emitowanym na antenie TVN, gdzie zagrała rolę Amandy, śpiewającej córki  głównego bohatera – Darka (Tomasz Karolak) oraz nagrała 4 piosenki do ścieżki dźwiękowej  serialu.

Zaraz potem  zainteresowała się nią Maja Sablewska. Marina powierzyła jej swoją karierę na półtora roku. W tym czasie wydała dwa single: Glam Pop (2010) oraz  Pepper Mint (2010), zdobyła nagrodę ESKA Music Awards (Debiut Roku 2010) oraz dwie nominacje do nagród VIVA Comet 2010 – w kategorii Debiut Roku oraz Image Roku 2011.

Po rozstaniu z managerką, Marina na kilka miesięcy zaszyła się w studio i nagrała zupełnie nowy, autorski materiał na swoją długo wyczekiwaną, debiutancką płytę. Marina jest  współkompozytorem wszystkich piosenek na płycie.

Polecane

Share This