Roxie Węgiel o Maliku Montanie, Macie, Bedoesie, zdradzie, TVP i liście od Kevina

Wokalistka gościem Najgorszych Pytań

2023.03.09

opublikował:


Roxie Węgiel o Maliku Montanie, Macie, Bedoesie, zdradzie, TVP i liście od Kevina

Kilka dni temu do sieci trafił singiel „Miasto”, który jest drugą po „Cichych szeptach” zapowiedzią albumu „13+5”. Długo wyczekiwany longplay od Roxie Węgiel składa się z 13 numerów, ukazujących artystkę w całkowicie nowej odsłonie. Oprócz popowych numerów, z którymi artystka jest najbardziej kojarzona, na krążku usłyszymy również gatunki takie jakie rap, alt-pop, drill-pop czy slap house.

Praca nad albumem trwała ponad dwa lata, jednak najbardziej przełomowe były ostatnie miesiące 2022 roku. Płyta stanowi podróż do wnętrza artystki, poruszając tematykę miłości, życia w showbiznesie i wiary, a także jest jej rozliczeniem z pięcioma laty w branży.

Na płycie ukrytych jest wiele symboli, a poszczególne utwory łączą się ze sobą w warstwie lirycznej. Tytuł „13+5” również nie jest przypadkowy. 13 to wiek, w którym Roksana na dobre zaistniała w branży muzycznej i pewnym krokiem po wygraniu Eurowizji Junior wkroczyła w świat showbiznesu. 13 jest to również ulubiona liczba artystki, jak i liczba piosenek na płycie. Z kolei 5 oznacza liczbę lat, która upłynęła od debiutu Roxie, co razem daje 18 – jej obecny wiek.

W związku ze zbliżającą się premierą albumu Roxie dowiedziała naszą redakcję. Już wkrótce na łamach CGMu będziecie mogli obejrzeć podcast Flintesencja z jej udziałem. Dziś zachęcamy Was do sprawdzenia cyklu Najgorsze Pytania.

Polecane

Share This