Pomagamy zrozumieć hip-hop – Bilon gościem podcastu „Od Kimona do Maty”

Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu Marcina Flinta i Kajetana Szewczyka


2022.11.12

opublikował:

Pomagamy zrozumieć hip-hop – Bilon gościem podcastu „Od Kimona do Maty”

Kluczowy dla polskiego rapu okres, w którym gatunek rozwija skrzydła, upada i powstaje z popiołów. Płyty do dyskutowane do dziś rozebrane na czynniki pierwsze i ich wpływ na następne pokolenia. Goście rzucający nowe światło na fonograficzne klasyki i prowadzący dostarczający kontekstów pozwalających poczuć i zrozumieć najbardziej nieprzewidywalne, a przy tym dynamiczne zjawisko w naszej kulturze. Drugi sezon produkowanego przez CGM podcastu „Od Kimona do Maty – historia polskiego rapu” koncentruje się na latach 2002-2011. Marcin Flint i Kajetan Szewczyk biorą pod lupę ponadczasowe krążki m.in. Sokoła, Pezeta, donGURALesko i O.S.T.R.-a. Z wizytą wpadają chociażby reprezentanci Molesty, Hemp Gru i Kasta Składu. Tego nie można przegapić.

Co znajdziecie w nowym odcinku?

Czy „Muzyka poważna” Pezeta i Noona to narodziny emo rapu, a Hemp Gru jest na „Kluczu” przedłużeniem Molesty i Zip Składu? Ile Kalibra 44 na „Czerwonym albumie”, solówce abradAba, i jak rozłożyły się na krążku „Północ Centrum Południe” siły PCP, a więc zespołów Deluks, JWP i Intoksynator? W odcinku odpowiedzi na te pytania, a prowadzącym udzielić pomoże ich zaproszony do odcinka współzałożyciel HG, Bilon.

Nowy odcinek podcastu w każdy piątek na tej stronie. W ciągu 48 godzin od publikacji będzie dostępny bezpłatnie w aplikacji.

W trakcie trwania drugiego sezonu odcinki z pierwszej serii będą się regularnie pojawiały na Spotify (pierwsze już tam są i znajdziecie je tutaj).

Polecane

Share This