Pomagamy zrozumieć hip-hop – Dizkret gościem podcastu „Od Kimona do Maty”

Ruszamy z drugim sezonem podcastu prowadzonego przez Marcina Flinta i Kajetana Szewczyka.


2022.10.22

opublikował:

Pomagamy zrozumieć hip-hop – Dizkret gościem podcastu „Od Kimona do Maty”

Kluczowy dla polskiego rapu okres, w którym gatunek rozwija skrzydła, upada i powstaje z popiołów. Płyty do dyskutowane do dziś rozebrane na czynniki pierwsze i ich wpływ na następne pokolenia. Goście rzucający nowe światło na fonograficzne klasyki i prowadzący dostarczający kontekstów pozwalających poczuć i zrozumieć najbardziej nieprzewidywalne, a przy tym dynamiczne zjawisko w naszej kulturze. Drugi sezon produkowanego przez CGM podcastu „Od Kimona do Maty – historia polskiego rapu” koncentruje się na latach 2002-2011. Marcin Flint i Kajetan Szewczyk biorą pod lupę ponadczasowe krążki m.in. Sokoła, Pezeta, donGURALesko i O.S.T.R.-a. Z wizytą wpadają chociażby reprezentanci Molesty, Hemp Gru i Kasta Składu. Tego nie można przegapić.

Co znajdziecie w nowym odcinku?

W Warszawie Pezet z Noonem reinterpretowali „Muzyką klasyczną” rap lat 90., a WWO pokazało na „We własnej osobie” jak odhermetyzować styl uliczny. Debiuty poznaniaka donGURALesko i katowiczanina HST udowodniły, że do cna lokalne da się połączyć z bardzo amerykańskim. Klimat rapowego 2002 pozwoli poczuć zaproszony do rozmowy Dizkret, współtwórca grupy Stare Miasto i nagranej z Praktikiem płyty „IQ”.

Nowy odcinek podcastu w każdy piątek na tej stronie. W ciągu 48 godzin od publikacji będzie dostępny bezpłatnie w aplikacji.

W trakcie trwania drugiego sezonu odcinki z pierwszej serii będą się regularnie pojawiały na Spotify (pierwszy już tam jest i znajdziecie go tutaj).

 

Polecane

Share This