Pomagamy zrozumieć hip-hop – Miły ATZ w nowym odcinku podcastu „Od Kimona do Maty”

2020 to rok świetnych debiutów na polskiej scenie.


2023.03.17

opublikował:

Pomagamy zrozumieć hip-hop – Miły ATZ w nowym odcinku podcastu „Od Kimona do Maty”

Jaki jest rap lat 2012-2021? Niemożliwy do generalizowania. Inny niż wcześniej i to pod każdym względem – tempa, rytmu, wokali, treści, założeń, mentalności artystów, podejścia mediów. I dlatego fascynujący. W trzecim sezonie Marcin Flint z Kajetanem Szewczykiem oraz gośćmi zajmą się płytami tych, którzy znaleźli inspiracje gdzie indziej, niż dotychczas, zdobyli się na emocjonalny ekshibicjonizm bez precedensu, wzbogacili rap o modulowany śpiew oraz krzyk, posłali go w mrok i na parkiet, często zresztą jednocześnie. Taco Hemingway, Quebonafide, PRO8L3M, Bedoes, Szpaku i Mata. Sokół, Tede, Borixon, O.S.T.R., Ten Typ Mes i Paluch. Młodzi milionerzy namaszczeni na głosy generacji kontra weterani zmuszeni do zbudowania się na na nowo, a pomiędzy nimi szukające sobie miejsca, pomostowe pokolenie spóźnionych debiutów. Zapraszamy na wycieczkę z przewodnikami!

Co znajdziecie w nowym odcinku?

2020 zapamiętamy z debiutów. Warszawiak Mata wyjaśnił całej Polsce, czym jest „patointeligencja”, a gnieźnieński Miły ATZ przypomniał o brytyjskich wpływach w muzyce miejskiej (i opowiada o nich jako gość odcinka). To nie koniec ważnych płyt, bo Guzior jest na „Pleśni” narkotyczny, symfoniczny i klubowy zarazem, a wyciszony Quebonafide spełnia na „Romantic Psycho” wszystkie swoje muzyczne zachcianki.

 

 

Nowy odcinek podcastu w każdy piątek na stronie Audioteki. W ciągu 48 godzin od publikacji będzie dostępny bezpłatnie w aplikacji.

Wszystkie odcinki „Od Kimona do Maty” znajdziecie w Audiotece. Jednocześnie na Spotify jest dostępny cały pierwszy sezon.

 

Polecane

Share This